• Lekcje muzealne w klasach 7 i 8

•      Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w lekcji historii, której temat brzmiał: "Więźniowie obozu Gross-Rosen i ich historia". Zajęcia we wszystkich klasach przeprowadził pracownik muzeum. Dla młodzieży była to możliwość poszerzenia wiedzy na temat czasów wojny i okupacji.

• Warsztaty z doradztwa zawodowego

•      We wtorek grupa uczniów z klas 8 wzięła udział w warsztatach doradczych. Tematem zajęć był temperament i jego wpływ na wybór zawodu. Dziękujemy przedstawicielom UP w Świdnicy za spotkanie.

• Kasztanki dla Lenki

•      We wrześniu i październiku w kl. 2a prowadzona była zbiórka kasztanów. Uczniowie bardzo zaangażowali się w nią, gdyż cel był szczytny – pomoc Lence i zbiórka środków na jej rehabilitację.

Zasady akcji były bardzo proste. Podczas rodzinnych spacerów, wyjść z dziećmi, zabaw na świeżym powietrzu należało zbierać kasztany, a następnie przynosić je do szkoły i wrzucać do specjalnie przygotowanych koszy.

Pozyskane środki ze zbiórki zostały przekazane na rzecz chorej Lenki, podopiecznej Fundacji Syringa. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu akcji Brawo klasa 2a!

• Kibicujemy uczestnikom 7RST Półmaratonu Świdnickiego

•      Jak co roku żywiołowo dopingowaliśmy zawodników RST Półmaratonu Świdnickiego oraz promowaliśmy zdrowy, aktywny styl życia i profilaktykę uzależnień. W sobotę 5 listopada w konkursie na najlepiej kibicującą szkolną grupę reprezentowali nas:

Z kl. 6B: Maja Klaja, Ola Stawicka, Ula Suchodolska, Seweryn Kapuszyński, Wojtek Kula i Bartek Wiatr,

Z kl. 6S: Martyna Jędrzejczyk, Julia Piech oraz Krystian Jasiczek

oraz z kl. 8S, szczególnie wyróżniający się swoim spontanicznym i dynamicznym dopingiem: Wiktoria Brzezińska, Karolina Gromek, Pola Iwanio, Iga Kunc, Zuzanna Kwak, Anastasiia Lepiekha, Sofiia Ostapenko, Milena Pietrzyk, Mikołaj Gros i Vadym Tarasenko.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzorową postawę i fantastycznie spędzony czas.

A. Ostrowska i A. Lis- opiekunki grupy.

• Przedszkolaki w szkole

•    3 listopada uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią gościli na zajęciach otwartych przyszłych pierwszoklasistów. Celem zajęć było zaprezentowanie młodszym kolegom zdobytych w szkole umiejętności i wiadomości oraz pokazanie metod i form pracy z uczniami.

Przedszkolaki poznały zasady panujące w szkole, obejrzały podręczniki starszych kolegów, a także miały okazję zasiąść w szkolnej ławce.

Zarówno uczniowie klasy drugiej, jak i ich młodsi koledzy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni. Ci pierwsi, bo mogli pokazać innym, jak sami pracują, drudzy, bo dobrze się bawili i mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole.

• Wesoła świetlica

•      Dzieci uwielbiają zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu, grają w piłkę, skaczą przez kręconki, odpoczywają w namiotach. Aktywny wypoczynek to jest to!

• Umiejętność skutecznego relaksu w klasie 2b

•      Dzisiaj pani psycholog przeprowadziła w klasie 2b zajęcia relaksacyjne. W czasie spotkania uczniowie poznali ćwiczenia odprężające, rozluźniające lub zmniejszające stres. Wszystkie dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w tych kreatywnych warsztatach.