• Mikołajki

•      Już od samego rana w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, było słychać świąteczne piosenki oraz rozmowy o Świętym Mikołaju. Na korytarzu i w salach lekcyjnych królował kolor czerwony. Dzieci ubrane w " mikołajkowe barwy" z niecierpliwością oczekiwały uroczego gościa. Święty Mikołaj zjawił się niespodziewanie z workiem pełnym prezentów.

Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia za rok!

• „A w kopalni praca wre…” – Dzień Górnika w klasie 2a

• „Gdy górnik pracuje w nocy, to mu Święta Barbórka stoi przy pomocy”.

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika – dzień ten przypomina polskiemu społeczeństwu ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi. Święto to obchodzimy na cześć patronki – Świętej Barbary – zwanej również Barbórką.

W pierwszym tygodniu grudnia drugoklasiści w czasie lekcji obchodzili Dzień Górnika.

Uczniowie dowiedzieli się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznali wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszeli legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, dowiedzieli się dlaczego święto górników to Barbórka oraz wysłuchali hymnu górniczego. Dzieci zapoznały się również z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy perlik.

Uczniowie z uwagą i zaangażowaniem rozwijali swoją wiedzę na temat górnictwa. Po części teoretycznej, nasi drugoklasiści „wybrali się” na wirtualną wycieczkę po Kopalni Soli w Wieliczce.

Uczniowie w ramach zajęć artystycznych wykonali górnicze czapki – czako.

To była naprawdę ciekawa lekcja!

• Kodowanie na macie

•      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zabawach kreatywnych z kubeczkami.  Podczas pracy indywidualnej i grupowej dzieci rozwijały logiczne myślenie, oraz poszerzały wyobraźnię. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki oraz  informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca.

• Spotkanie z podróżnikiem – tatą ucznia kl. 2a

•      30 listopada 2022 r. uczestniczyliśmy w niezwykłym spotkaniu z podróżnikiem – panem Adamem Wyszomirskim. Gość w sposób niecodzienny i fascynujący wprowadził nas w egzotyczny świat podróży. Wysłuchaliśmy z zainteresowaniem przeżytych przygód, oglądaliśmy zdjęcia i filmiki z różnych zakątków świata. Pan Adam był bardzo rzetelnie przygotowany, zasypał nas ogromem informacji i bez problemu nawiązał z nami kontakt, za co serdecznie mu dziękujemy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, z którego każdy z nas wyniósł wiele przydatnej wiedzy, a także miał okazję z rozbawieniem słuchać anegdot z wyprawy. Oby więcej takich podróży! A dla nas — więcej ciekawych relacji! Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie

• ,,Moje hobby”

•      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w ciekawej lekcji, którą przygotował ich klasowy kolega- Antoś. W ramach zajęć, dzieci mogły dokładnie obejrzeć  minerały oraz poznać ich budowę. Miło jest poznawać zainteresowania i hobby kolegów.

• ,,Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze..."

Dzisiaj dzieci z klas I-III uczestniczyły w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, że we w całej szkole zagościł wyjątkowo radosny i czarodziejski nastrój.

• Pierwsza pomoc na 315 %

• Uczniowie klasy 8d zajeli III miejsce w "Międzyszkolnym konkursie pierwszej pomocy na 315%". Swoją wiedzę sprawdzili w różnych symulowanych sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

• Odpoczywaj na wsi

•      Zakończyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”. Na etapie szkolnym nagrody otrzymali: w kategorii klas I – III Sofiia Omelianenko, Kyrylo Zauzolkov i Agata Biedroń oraz w kategorii klas IV – VIII Julia Tarnowska, Adam Trybus i Leon Matusiak. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

• Dzień Pluszowego Misia

•      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś. W piątek uczniowie klas I-III zostali zaproszeni przez wychowawców do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Na każdą klasę w tym dniu czekało wiele atrakcji, m.in.: zapoznanie z historią powstania pluszowej maskotki, wspólna zabawa z misiami, zagadki, gry multimedialne. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy, bo trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki.

Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek i pomoc w organizacji „misiowego” święta.

• Wędrówka misiów z biblioteki

•      Od poniedziałku misie z biblioteki szkolnej odwiedzały na lekcjach dzieci z klas pierwszych i drugich. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich pluszowych misiach i tych które znają z bajek. Poznały historię Misia Wojtka - żołnierza i bohatera wojennego. Na koniec wykonały "misiowe" zakładki do książek.