• Ogólnopolski Tydzień Kariery w SP4

• W piątek zakończyliśmy Ogólnopolski Tydzień Kariery. Uczniowie przebrali się za osoby wykonujące różne zawody. Byli wśród nas lekarze, kosmetyczki, piłkarze, trenerzy, fryzjerki. Dzień wesoło mijał wśród różnych zawodów.

• Zajęcia umuzykalniające

• Dzieci z klasy III c uczestniczyły dziś w zajęciach umuzykalniających. Rozwiązywały muzyczne rebusy, uczyły się jesiennej piosenki oraz tworzyły do niej instrumentalny akompaniament. Wykonywały rytmiczne ćwiczenia do melodii z wykorzystaniem kubeczków i przyborów do pisania. Zajęcia były inspirujące i wesołe.

• Dzień Kundelka

• Dzień Kundelka obchodzony 25 października to święto wszystkich czworonogich przyjaciół bez wyjątku.

Pies...rasowy lub multigen to najwierniejszy przyjaciel człowieka, co potwierdzają autorzy książek zgromadzonych w bibliotece szkolnej :)

Psy dały nam absolutnie wszystko. Jesteśmy w centrum ich wszechświata. Jesteśmy w centrum ich miłości, wiary i zaufania. Służą nam w zamian za resztki jedzenia. To bez wątpienia najlepsza oferta, jaką kiedykolwiek miał człowiek - Roger A. Caras

• Światowy Dzień Chleba w świetlicy szkolnej

• Na zakwasie, pszenny, z ziarnami. Pierwszy był plackiem🙂Chleb ma wiele postaci i odpowiedników w prawie każdym kraju świata. Jego historia sięga starożytności a jego popularność nie słabnie.

16 października chleb obchodził swoje święto. Z tej okazji "pierwszaki" podczas zajęć w świetlicy szkolnej miały możliwość "ulepić" swoje własne chleby, bułeczki, bagietki.

Zabawy z masą solną to świetne ćwiczenie motoryki małej i wzmocnienie mięśni palców, jak również dużo frajdy dla początkujących uczniów naszej szkoły 🙂

• Dzień Zdrowego Śniadania

• Uczniowie klas I-III przygotowali smaczne i zdrowe kanapki. Przy tej okazji dowiedzieli się, jak ważną rolę pełni śniadanie i co powinno zawierać, aby było wartościowe.

Zdrowe śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Edukacji Narodowej zwany Dniem Nauczyciela obchodziliśmy w piątek 13. października. Z tej okazji odbył się uroczysty apel i program artystyczny, dzięki któremu uśmiech nie schodził z twarzy uczniów i nauczycieli 😊

• Pasowanie Pierwszoklasistów

• W miniony piątek - 13 października odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość pasowania naszych pierwszoklasistów. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Na koniec apelu, uczniowie otrzymali  upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim Pierwszakom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

• Certyfikat

• Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała zaświadczenie za udział w programie wspierającym integrację dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie psychiczne. Na znak solidarności z założeniami tego dnia uczniowie i grono pedagogiczne założyli zielony element garderoby. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: Jak dbam o zdrowie?  Gratulujemy uczestnikom konkursu i dziękujemy za przyłączenie się do akcji.