• Konkurs Wiedza o rzemiośle

• W dniach 16  listopada br. w  odbył się 1 etap konkursu „Wiedza o Rzemiośle”. Celem konkursu jest promocja wiedzy o zawodach rzemieślniczych, rzemiośle i możliwościach pracy w danym zawodzie i zachęcenie uczniów do wyboru branżowej szkoły zawodowej. Konkurs został przeprowadzony z wykorzystaniem dedykowanej platformy edukacyjnej, która umożliwiała łatwą rejestrację uczestników, dostęp do bazy wiedzy oraz przeprowadzenie testu z natychmiastowym dostępem do wyników. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał pendrive. Wśród 16 uczestników konkursu 3 osoby przechodzą do drugiego etapu. Są to:

Kacper Jek 8b

Oliwia Nowak 8b

Damian Zarzycki 8b

Gratulujemy i życzymy głównej wygranej.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Kolor niebieski królował dziś w naszej szkole, a to za sprawą Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

To dzień szczególny, bo 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Ma on uświadomić, że prawa dziecka są ważne i każde z nich powinno korzystać.

Z okazji tego dnia uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty, a także ubrali się dziś na niebiesko.

• Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

• Dzisiaj 22 uczniów zaśpiewało na Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej.

W kategorii klas 1-3 nagrodę otrzymał: Dawid Rydz.

W kategorii klas 4-8 nagrody równorzędne otrzymali:

Nadia i Liliana Lusa, Aleksandra Kwiatkowska i Natalia Maceluch, Mikołaj Mickiewicz, Pola Szklarczyk, Julia Paruch, Zuzanna Barszczewska, Lena Chryszczanowicz, Igor Łabuda, Ksawery Jaszczak i Hania Bosy.

W kategorii klas 4-8 wyróżnienia otrzymali:

Nadia Łubik, Oliwia Plejewska, Martyna Piotrowska, Hania Fabian, Iga Szklarczyk, Łucja Moas, Zuzia Synowska, Ania Kuchno i Zuzia Tadla.

Wszystkim wokalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Bezpieczni w sieci

• Dzisiaj klasa 3a uczestniczyła w spotkaniu z sierż. szt. Michałem Rzepeckim funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Policjant przypomniał uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić.

Bardzo dziękujemy pani Marcie Fąfarze i panu Grzegorzowi Bugajskiemu za pomoc w organizacji spotkania.

• Zapisy do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur

• Zapraszamy uczniów klas 2-8 do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur , który odbędzie się 21 marca 2024r.

Dla każdego uczestnika przewidziana jest nagroda uczestnictwa. Zapisy u nauczycieli matematyki (w klasach 2 i 3 u wychowawców). Wpisowe 16zł.

Więcej informacji oraz zadania z ubiegłych lat na stronie:

www.kangur-mat.pl

Spróbuj zmierzyć się z matematyką!

• Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

• Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, uczniowie klas trzecich wysłuchali pogadanki na temat tej choroby. Pogadankę przygotował uczeń klasy ósmej. Uczniowie zdobyli dużo informacji, byli bardzo zainteresowani. Wykazali się również dużą wiedzą na temat higienicznego trybu życia.

• Szkoła do hymnu

• Cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu. Wszyscy uczniowie, wspólnie z nauczycielami odśpiewali hymn narodowy 10 listopada 2023 r. o symbolicznej godzinie 11:11.