• Zawody dziewcząt w piłce siatkowej

• 12. grudnia odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt klas 7-8. Nasze uczennice zajęły III miejsce, pokonując reprezentację SP 105 i SP 1. Najlepszą zawodniczką została Daria Naumenko. Dziewczęta wykazały ogromne zaangażowanie i wolę walki.

• Zajęcia promujące czytelnictwo

• Dzisiaj w klasie 3b odbyły się zajęcia promujące czytelnictwo. Pani Ania przeczytała dzieciom kolejne rozdziały książki o przygodach skarpetek. Uczniowie poznali legendy o Wielkiej Stopie i atmosferę  gorączki złota w stanie Kolorado.

• Świąteczne ozdoby

• Atmosferę zbliżających się świąt odczuwamy również w naszej świetlicy. Dzieci na warsztatach kreatywnych tworzyły ozdoby świąteczne. Były bombki, dzwoneczki, sople, łańcuchy... A wszystko błyszczało i pięknie mieniło się kolorami.

• Akcja charytatywna "Podaruj Misia"

• Mały i Duży Samorząd Uczniowski wziął udział w akcji charytatywnej "Podaruj Misia" dla podopiecznych Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Dzieci z naszej szkoły pokazały, że mają wielkie serca i przyniosły bardzo dużo pluszaków, które zostały zwiezione do Wrocławia.

• Kalevala – fińska wioska w Karkonoszach

• W poniedziałek 11. grudnia uczniowie klas 3a i 3b udali się do Borowic. Tam zlokalizowana jest urokliwa lapońska wioska. Niezwykle ciekawe wprowadzanie grupy przez właścicieli w klimat miejsca i jego historię sprawiło, że wszyscy czuliśmy się tam znakomicie. Załączone zdjęcia niech będą ilustracją naszych przeżyć i doznań.

• Mikołajkowe Zawody Pływackie

• W piątek podczas Mikołajkowych Zawodów Pływackich nasza reprezentacja wyłowiła z basenu na ul. Równej worek medali. Pływacka drużyna zdobyła 1 miejsce wśród świdnickich podstawówek w kategorii dziewcząt i chłopców. Brawo 🏊🎅🤗💪🏊‍♂️

• Podium w konkursie

• Dnia 4 grudnia 2023 r. w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Świdnicy odbył się II etap konkursu Wiedza o Rzemiośle. Zakwalifikowali się do niego:

Kacper Jek

Oliwia Nowak

Damian Zarzycki

To wyjątkowe wydarzenie miało na celu wyłonienie trzech najlepszych uczniów ze zgłoszonych do konkursu szkół podstawowych, którzy w pierwszym etapie wykazali się największą wiedzą o zawodach rzemieślniczych.

Nasz uczeń Kacper Jek z klasy 8b zajął 3 miejsce. Jego wiedza, zaangażowanie i umiejętności zasługują na najwyższe wyróżnienie.

Celem konkursu było nie tylko uhonorowanie najzdolniejszych uczestników, ale także promowanie wiedzy o różnych zawodach rzemieślniczych oraz zachęcanie młodzieży do wyboru ścieżki edukacyjnej w branżowej w szkole zawodowej.

Dla laureatów konkursu wręczone zostały atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II i III miejsca. To odpowiednio nagrody rzeczowe o wartości 2000, 1500 i 1000 zł. Dla pozostałych uczestników konkursu, zarówno z pierwszego jak i drugiego etapu, wręczone zostały nagrody pocieszenia o łącznej wartości 5000 zł.

Dziękujemy organizatorom za tak cenne nagrody.

• Mikołajki w szkole

• Już od samego rana w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, było słychać świąteczne piosenki i dzwoneczki sań. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały uroczego gościa. Święty Mikołaj zjawił się niespodziewanie z workiem pełnym słodkości.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.