• Wycieczka do szkółki leśnej

• W poniedziałek klasy 1c i 2c wybrały się na wycieczkę do szkółki leśnej w Burkatowie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie z roślinnością tam występującą.

Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, kwiaty. Największym zainteresowaniem cieszyła się żabka, którą mogliśmy zobaczyć z bliska. Odważni spróbowali szczawika zajęczego .

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Wycieczka do lasu wzbogaciła ich wiedzę oraz miała walory integracyjne. Uczniowie spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

• Światowy Dzień Pszczół

• 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ważna rolę, jaką pszczoły pełnią w środowisku.

W przeddzień święta tych owadów, uczniowie klas I-III przyszli ubrani w żółto - czarne barwy. Podczas zajęć poznali wiele ciekawostek z życia tych niezwykłych zapylaczy.

• Lekcja o minerałach w klasie 2a

• 19 maja klasa 2a brała udział w warsztatach geologicznych prowadzonych przez Panią Monikę Burdkę.

Podczas zajęć ucznowie wysłuchali wykładu, obejrzeli prezentację, malowali otoczaki oraz wykonali szkatułki ozdobione kolorowymi kamieniami.

Ależ to były fascynujące zajęcia! Dziękujemy 🤗

• Międzyszkolny Konkurs „Asy z trzeciej klasy”

• Dnia 16 maja w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu „Asy z trzeciej klasy”. Celem konkursu  było podsumowanie wiadomości z trzech lat nauki w pierwszym etapie edukacji oraz wdrażanie do współpracy w grupie. Do rozgrywek zgłosiło się 8 dwuosobowych drużyn ze świdnickich szkół, które wykazały się rozległą wiedzą oraz wieloma umiejętnościami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Hanna Styrna oraz Patryk Pecyna zdobywając w międzyklasowych eliminacjach najwyższe lokaty. Laureatami okazali się reprezentanci Społecznej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej nr 105 oraz Szkoły Podstawowej nr 8. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, przyjazną atmosferę oraz zdrową rywalizację.

Organizatorzy konkursu: Bogumiła Gut i Małgorzata Kapłon

• II edycja - Zielone Laboratoria Taurona

• Świdnicka CZWÓRKA walczy o pracownię geograficzną 🗺. W konkursie biorą udział szkoły z czterech województw. Czy nasze marzenia się spełnią?  🤔 Zobaczymy? 👍Realizacja zadań konkursowych była fantastyczną przygodą, graliśmy najlepiej, jak potrafimy. W telegraficznym skrócie przedstawiamy historię naszych przygotowań do konkursu Taurona 👭👭

• Wycieczka do zabytkowego młyna

•  17 maja 2023 r. uczniowie klas drugich wspólnie wybrali się na wycieczkę do Młyna Siedlimowice.

Tam poznali proces produkcji mąki z wykorzystaniem oryginalnych, poniemieckich maszyn, pracę dawnego młynarza. Wzięli udział również w warsztatach wypieku podpłomyków oraz zjedli pieczoną kiełbaskę z chlebkiem. Dodatkową atrakcją ich pobytu w tym ciekawym miejscu było szukanie słodkiego skarbu – cukierków.

Dzień spędzony na świeżym powietrzu dał wszystkim wiele radości i możliwość dobrego, mądrego wypoczynku, a zwiedzanie obiektu i warsztaty wzbogaciły wiedzę uczniów, którzy przy tej okazji nabyli nową umiejętność kucharską.

Składamy serdeczne podziękowania właścicielom za świetną organizację naszego pobytu w młynie oraz serdeczne przyjęcie😊

• Chcemy być zdrowi

• 12.05.2023 r. świetlicę szkolna odwiedziala mama naszej uczennicy - Pani doktor pulmonolog, która zorganizowała dzieciom bardzo ciekawe zajęcia z zakresu medycyny oraz zdrowego trybu życia. Uczniowie w praktyczny sposob dowiedzieli się, czym badamy ludzi, jak działają pulsoksymetr i ciśnieniomierz, z czego składa się człowiek, co zrobić, aby być zdrowym.

Dzieci miały również możliwość tropić bakterie i pasożyty oraz leczyć "pacjenta" Bruna. Było nam bardzo miło gościć Panią doktor. Dziękujemy!😀

• W Jaskini Nietoperzy

• Klasa 2b odwiedziła Jaskinię Nietoperzy, przy Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa w Świdnicy. Uczniowie zapoznali się z życiem i wyglądem latających ssaków, z ich nawykami oraz licznymi ciekawostkami. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i wszystkim bardzo się podobała lekcja przyrody w tak niezwykłym miejscu.

• Zajęcia o emocjach

• 10 maja 2023 r. w klasie 2a odbyły się zajęcia poświęcone emocjom, które towarzyszą nam każdego dnia. Warto więc nauczyć się je rozpoznawać, a nawet spróbować zaprzyjaźnić się z nimi. Podczas zajęć zorganizowanych przez panią pedagog  - Barbarę Trojanowską - Butmankiewicz uczniowie mieli okazję poznać świat własnych uczuć i emocji.  Dowiedzieli się również, jak ważne jest dostrzeganie swoich uczuć oraz drugiej osoby, a także jak odpowiedzialnie sobie z nimi radzić.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali upominki - kolorowe balony.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marcie Fąfarze za pomoc w zorganizowaniu ciekawych warsztatów 😊

• Konkurs na grę planszową rozstrzygnięty!

• 🏜️Z przyjemnością informujemy, że konkurs na grę planszową do książki Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" został rozstrzygnięty. Zwycięzca to Dawid Rybak z klasy 5s.

🏜️II miejsce zajęły Hania Biedroń i Ala Jasińska z klasy 6c.

🏜️III zajęły Nadia Łubik, Lena Rogóż i  Ola Biros z klasy 6c.

🏜️Wyróżnienia otrzymali: Michalina Smogór, Julia Jarmolinska Szymon Rogowski i Tymon Krzesaj z klasy 6c.

🏜️Nowe gry czekają w bibliotece szkolnej na tych, którzy lubią planszówki i chcą wyruszyć śladami Stasia i Nel.