• Gratulujemy Michałowi

• 👍Miło nam poinformować, że uczeń kl. 8a, Michał Druzd, otrzymał tytuł laureata konkursu "zDolny Ślązak" z historii.

👍Serdecznie gratulujemy Michałowi i opiekunce pani Dorocie Ligęzie.

• 📚📚📚Dużo nowości do czytania!

•      Seria z mrówkojadem i orzesznicą dostarczy cennych rad życiowych i przywoła uśmiech, Pralinka wdaje się w kłopoty z racji kontrowersyjnego charakterku, klany kotów walczą o utrzymanie władzy w rejonie, Emre prowadzi pamiętnik o sztuce zawierania przyjaźni, Narodowa Galeria Portretów w Waszyngtonie w przededniu kradzieży dzieł sztuki wartych miliard dolarów, rodzinka Swift w zabawnej zagadce kryminalnej, ucieczka dziadka z domu spokojnej starości, Wolfgang, którego życiem rządzą logika i muzyka, Greg w kolejnej części Dziennika Cwaniaczka zostaje pracownikiem technicznym w kapeli Bródna Pieluha i wieeeele innych ciekawych, mądrych i śmiesznych historii 🙂

• Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka wielkanocna”

•      W dniu 04.04.2023 r. dwudziestu uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 4 w  Świdnicy nagrodzonych zostało w konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsza kartka wielkanocna”. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Organizatorka konkursu Małgorzata Zalewska otrzymała, aż 62 kartki wielkanocne. Ilość i wysoka jakość każdej pracy, ukazała możliwości naszych zdolnych uczniów. Kreatywność, stosowanie różnorodnych technik plastycznych, kultywowanie tradycji Wielkanocnych, zaprezentowane zostało szerokiej publiczności szkolnej. Dodatkową atrakcją podczas prezentacji prac była wystawa zdolnego ucznia z klasy 4B: Adama Maciejewicza.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Marcel Napart kl. 4b, Borys Gołdyn kl. 6a, Leon Matusiak kl. 5b.

II miejsce: Zuzanna Przybyłko kl.4b, Lena Kozak kl. 6c, Wiktoria Cielechowicz kl. 6b.

III miejsce: Antoni Fudali kl. 4c, Michał  Kwiatkowski kl. 5c, Adam Maciejewicz kl. 4b

WYRÓŻNIENIA:  Lena Rogóż kl. 6c, Adam Trybus kl. 5c, Dawid Rybak kl. 5s, Szymon Rosiek kl. 5c, Maja Klaja kl. 6b, Hanna Biedroń kl.6c, Ignacy Sokołowski kl.5s, Adrian Żuwalski kl. 5c, Maja Laskowska kl.5a, Bartosz Karkoszka kl. 6a, Bartłomiej Siwek kl. 6s.

• Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

•     Uczniowie klasy 8a odnieśli sukces  w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego- II miejsce w części gramatyczno- leksykalnej, oraz III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojezycznych. Gratulujemy!

• Zaśpiewali i wygrali

•      31 marca 2023 r. zespół szkolny „Wesoła Czwórka” wyśpiewał najwyższą nagrodę „GRAND PRIX” na XIX Wojewódzkim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży. Wokaliści w składzie: Igor Łabuda, Amelia Chlastawa, Wiktoria Bilańska, Nadia Pieczonka, Hanna Dąbek, Taisa Kuchynskaya zaśpiewali „Mix kabaretowy”. Uczennica klasy 3a - Ada Pieczonka zdobyła I miejsce - NAGRODĘ. Ujęła publiczność oraz jury niesamowitym głosem i aparycją na scenie podczas wykonywanej piosenki „Cud w szafie”. Wokaliści przygotowani zostali przez nauczycielkę muzyki - Małgorzatę Zalewską.

• Niecodzienna lekcja fizyki

•      4 kwietnia 50-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w lekcji fizyki pt. „Cyrk fizyczny” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownicy instytutu przygotowali dla młodzieży zestaw ciekawych doświadczeń z różnych działów fizyki. Tematem przewodnim był "Porządek i chaos". Lekcja miała na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów, zainteresowanie przedmiotem oraz zachęcenie do samodzielnego eksperymentowania. Młodzież kształtowała umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń. Pokaz podobał się. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i żywo reagowali na nieoczekiwane efekty prezentowanych doświadczeń.

• Wspaniała wiadomość!

•      Uczeń naszej szkoły, Borys Gołdyn, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego dla młodzieży „Sztuka na talerzu”. Jego interpretacja dzieła sztuki spotkała się z uznaniem jury trzeciej edycji konkursu.

Miejmy nadzieję, że atrakcyjna nagroda umili mu czas przy tworzenia kolejnych prac na konkursy plastyczne. Gratulujemy!

• Dzieci oraz nauczyciele świetlicy życzą

• Zbliżają się Święta Wielkanocne. Dzieci oraz nauczyciele świetlicy życzą:

„Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża”

Jest to wyjątkowy czas, podczas którego spotykamy się w gronie rodzinnym. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego też zorganizowałyśmy akcję ,,Podaruj uśmiech na święta”. Dzieci z kl. I- III wykonały kartki wielkanocne, które zostały przekazane wraz z życzeniami, pacjentom szpitala.

Jeszcze raz dziękujemy dzieciom za zaangażowanie.

Mały gest a tyle znaczy...

Nauczyciele świetlicy