• Wielkanocne zwyczaje w 2a

          •     Wielkanoc to bez wątpienia jedne z najbardziej radosnych świąt. Nic więc dziwnego, że towarzyszy im wyjątkowa oprawa, barwna, ciepła, przepełniona radością. Jajka, kurczaczki, zajączki i kwiaty to najczęściej spotykane dekoracje na Wielkanoc. Dzisiaj uczniowie mieli okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami.  Rozwijali również swoje zdolności plastyczne i manualne, wykonując ozdoby wielkanocne. Mamy nadzieję, że będą tworzyły piękną dekorację podczas nadchodzących Świąt🐥🐣

          • Dzień Wiedzy o Autyzmie

          • W dniu 03.04.2023 w naszej szkole obchodziliśmy coroczny Dzień Wiedzy o Autyzmie. Na znak solidarności oraz wsparcia, dzieci ubrały się na niebiesko.

            Gościliśmy w naszej świetlicy panią pedagog oraz panią psycholog, które opowiedziały nam o osobach w spektrum Autyzmu. Dzieci na świetlicy wykazały zainteresowanie tematem, na które panie opowiadały. Za spotkanie serdecznie dziękujemy!

            Nauczyciele świetlicy.

          • Tenis stołowy

          • Gratulacje dla naszych tenisistów stołowych  2 kwietnia 2023 r. bracia Wojciech i Dawid Drozd wystąpili podczas Drużynowych Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym rozgrywanych w Brzegu Dolnym. Zajęli wysokie lokaty.  Brawo!🏆🏅🏆

          • Wyjazd do Hydropolis

          •     1 kwietnia 2023 r. odbyła się kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły w ramach realizacji świdnickiego projektu unijnego ,,Wsparcie uczniów z Ukrainy - poprawa umiejętności  posługiwania się językiem polskim w szkole i poza szkołą ”.  Tym razem był to wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej – Hydropolis we Wrocławiu. Zwiedzanie rozpoczęło się  od projekcji filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie.

                 Następnie po obejrzeniu filmu pracownik Hydropolis oprowadził uczniów przez kolejne strefy tematyczne poświęcone wodzie. Ekspozycje, multimedia i ciekawa scenografia pozwoliły dzieciom poznać wiele tajemnic związanych z wodą. Dotyczyły one m.in. głębin morskich, życia w oceanach, historii inżynierii morskiej, człowieka i wody, miasta Wrocławia oraz systemów kanalizacyjnych.

                Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem zwiedzali całą wystawę, zadawali pytania, dopytywali o szczegóły, a śmiałkowie mogli nawet posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwóch naukowców zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.

                 Na zakończenie wycieczki uczestnicy wzięli udział również w warsztatach edukacyjnych. Wyjazd był bardzo udany🙂🌊💦

          • Przygoda z książką

          • Uczniów klasy IIc odwiedziła pani Ania - nauczycielka biblioteki, która zaprezentowała dzieciom fragmenty książki pt. „Najpiękniejsze opowieści”. Wszyscy wysłuchali śmiesznych i niecodziennych przygód zwierząt, a następnie wykonali stronę tytułową swojej książeczki. Te ciekawe zajęcia miały na celu rozwijać u uczniów spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz doskonalić umiejętność stosowania w praktyce reguł ortograficznych.

          • Zajęcia w klasie 2a

          • Czy śmiech to zdrowie? Na to pytanie odpowiadała klasa 2a. W czwartek odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Pokonuję trudności, ucząc się nowych umiejetnosci” prowadzone przez panią psycholog. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach opartych na metodzie: „Kid’s skills- Dam radę!", poznali lepiej siebie oraz swoje koleżanki i kolegów rozmawiając z nimi o emocjach i uczuciach. Na zajęciach wykorzystano materiały ze strony www.uniwersytetdzieci.pl

          • Niezwykła lekcja w klasie 2a

          •  29 marca 2023 r. gościliśmy w naszej klasie niezwykłych gości. Odwiedzili nas rodzice Czesława - Państwo Wyszomirscy. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o Australii. Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata oraz zdobywania wiedzy.

             Podczas niezwykłego spotkania zapoznaliśmy się również ze sprzętem wspinaczkowym: uprzężami, karabinkami, linami oraz poznaliśmy węzły asekuracyjne.

             Pod okiem instruktorów mieliśmy okazję  spróbować swoich sił we wspinaczce🧗‍♂️👏👏

             Jednym słowem bawiliśmy się wspaniale, co można zaobserwować w poniższej fotorelacji⛰️

             Dziękujemy Państwu Wyszomirskim za podzielenie się swoimi doświadczeniami i życzymy dalszych udanych podróży✈️🚞🗺️

          • Wizyta u nietoperzy

          • 🦇🦇🦇W tym tygodniu uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do Jaskini Nietoperzy przy Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. Była to wyjątkowa lekcja przyrody, podczas której dzieci poznały wiele ciekawostek na temat latających ssaków.

          • Rowerowa Stolica Polski

          • 🚲🚲🚲 A czy Ty już kręcisz kilometry dla Czwórki?

            👉 Przypominamy wszystkim, którzy byli aktywni rowerowo w tamtym roku, ale też tym, którzy jeszcze nie spróbowali, że 21 marca wystartował oficjalny trening w wydarzeniu Rowerowa Stolica Polski.

            👉Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu, bo rower jest idealny zarówno na krótkie przejażdżki, jak i dłuższe wycieczki.

            👉Przypominamy, jak dołączyć do wyzwania i kręcić kilometry dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

            🚲 Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.

            🚲 Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.

            🚲 Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.

            🚲 W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem

            z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

          • Wycieczka klasy 7b

          •    28 marca uczniowie klasy 7b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.

                 Młodzież zwiedziła wystawę interaktywną, zapoznała się z kolekcją skał i minerałów, zajrzała do wnętrza wulkanu, obejrzała film o erupcji wulkanu oraz model gejzeru, który w równych odstępach czasu wystrzeliwał wodę.

                Na platformie symulacyjnej uczniowie doświadczyli trzęsienia ziemi, a także zapoznali się z najważniejszymi atrakcjami geoturystycznymi Pogórza Kaczawskiego. Następnie udali się do laboratorium, gdzie wykonali szereg doświadczeń, których tematem przewodnim był ogień. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, żywo reagowała na niespodziewane efekty doświadczeń i symulacji.