• Turniej szachowy

• ♟️9 maja 2023 roku odbył się TURNIEJ  SZACHOWY dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy. Wystartowało w nim 50 osób  w trzech kategoriach wiekowych. Każdy  zawodnik rozegrał 7 partii szachowych.

A oto wyniki turnieju:

FICEK Mateusz VIII b

KRZEMIŃSKI Krystian VIII d

KRYSZAK Kamil VIII b

Turniej został zorganizowany przy współpracy ze świdnickim klubem szachowym MIKAMA. Sędzią głównym zawodów był p. K. Gałuszka.

• Piknik charytatywny dla Lilianny!

• Piknik charytatywny na rzecz 3,5 letniej mieszkanki Świdnicy Lilianny Fulbiszewskiej, która zachorowała na złośliwy nowotwór mózgu. Aktualnie Lilianka jest po operacji wycięcia guza i czekamy na wyniki badań histopatologicznych, które wskażą finalną drogę leczenia.

Piknik charytatywny odbędzie się 13.05.2023 w parku centralnym w Świdnicy, podczas którego cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz leczenia Lilianny.

• Konkurs plastyczny

• Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Konkursu Plastycznego "Witaj Majowa Jutrzenko" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. W gronie czterdziestu nagrodzonych znaleźli się: Julia Tarnowska, Michał Kwiatkowski, Leon Matusiak, a wyróżnienie otrzymała Maja Laskowska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów plastycznych!

• Zajęcia z pedagogiem

• Dzieci z klasy IIc uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego. Mówiły o swych emocjach, nazywały je, rozróżniały w zaprezentowanych przykładach zachowań. Uczyły się technik radzenia sobie z negatywnymi emocjami oraz przejawiania postaw akceptowanych przez innych. Uczniowie, zdobytą na zajęciach wiedzę,  będą się starali stosować w przyszłości w różnych sytuacjach społecznych.

• Poznajemy kraje Unii Europejskiej

•     5 maja 2023 r. w klasie 2a odbyły się  warsztaty edukacyjne poszerzające wiedzę uczniów na temat Unii Europejskiej. Zajęcia te przeprowadziła mama Radka -  pani Anna Izbińska.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawostkami unijnym. Dowiedzieli się m.in., czym jest Unia Europejska i po co została stworzona. Poznali hymn, flagę, cele i wartości, do których wspólnie dążą poszczególne kraje należące do wspólnoty, ich zwyczaje, tradycje oraz symbole.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania i dzielili się swoją wiedzą.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali upominki - flagę Unii Europejskiej oraz książeczkę z informacjami dotyczącymi państw członkowskich.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Izbińskiej za przyjęcie zaproszenia, przeprowadzenie wyjątkowych zajęć oraz wystąpienie w roli naszego przewodnika podczas tej niezwykłej podróży po krajach Unii Europejskiej.

• Edukacja ekologiczna

•  Uczniowie klasy ósmej przygotowali dla kolegów z klas drugich ciekawe zajęcia przyrodnicze, które były oparte na doświadczeniach i obserwacji. Zaprezentowana lekcja sprawiła, że nauka ekologii była dla dzieci ciekawą przygodą!

• Turniej Tymbark Cup

• Po zaciętej rywalizacji nasi ośmiolatkowie uzyskali awans do finału Dolnego Śląska, a dziesięciolatkowie zajęli II miejsce w powiecie, przegrywając 2:1 w końcówce meczu z reprezentacją szkoły z Żarowa.

Finał powiatowy turnieju Tymbark Cup, w którym wystartowała drużyna ośmio- i dziesięciolatków z naszej szkoły odbył się 28 kwietnia.

Gratulujemy!

• Laboratoria Przyszłości

• Z radością informuję, że nasza szkoła zakwalifikowała się do Ligi Robotów  pt. #Łączy nas energia 2023> w ramach rządowego programu – Laboratoria Przyszłości.

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny🤖👾  Z każdego województwa do grona uczestników  zostało zakwalifikowanych jedynie 20 szkół🏫

W ramach turnieju drużyna otrzyma :

– zestaw do konstrukcji robota oraz zestaw turniejowy wraz z matą,

– dostęp do konta drużynowego w systemie #ligarobotów

To będzie niezapomniana przygoda, która pozytywnie wpłynie na rozwój całej drużyny🤗! Drużyny dziewcząt z klasy 7b 👭👭👭👭

Izabella Isańska

• Wycieczka

• 29 kwietnia 2023 r. odbyła się kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły w ramach realizacji świdnickiego projektu unijnego ,,Wsparcie uczniów z Ukrainy - poprawa umiejętności  posługiwania się". Tym razem był to wyjazd do Karpacza.

Uczniowie zwiedzili Muzeum Karkonoskie Tajemnice, gdzie poznali legendy, które wyrosły z karkonoskiej ziemi, m.in. historię o zasiedlających Karkonosze zielarzach, poszukiwaczach minerałów i bogactw naturalnych – Walończykach, legendy przedstawiające Ducha Gór czy niesamowity korzeń mandragory. Dzięki interaktywnej ekspozycji uczniowie stali się częścią tajemniczego i magicznego świata Karkonoszy.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w pamięci uczniów. 🚞🏞️

• Do tańca

• W piątek 28 kwietnia 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tańca. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas młodszych za wspaniały pokaz taneczny.

Do miłego zatańczenia!