• ...

• Dzisiaj uczniowie kl. 1a, 2a, 2c i 3a uczestniczyli w ostatnich zajęciach w tym roku szkolnym z Panem Zbyszkiem z Akademii Dźwięku i Ciszy. Tym razem dzieci zgłębiały wiedzę na temat instrumentów samodźwięcznych, a niewątpliwą przyjemność sprawiła dzieciom gra na kalimbie i handpanie.

• Razem dla Julii 🥰

• W sobotę, od wczesnych godzin rannych nasze uczennice zbierają pieniądze na leczenie chorej na białaczkę koleżanki ze szkoły. Sprzedają samodzielnie przygotowane pyszne babeczki, orzeźwiającą lemoniadę i popcorn 🧁🧁🧁 Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w zorganizowaniu akcji 💞💞💞

• Program RAZEM ŁATWIEJ

• Szanowni Państwo informujemy, że program Razem Łatwiej działa również w okresie wakacyjnym.  Ze specjalistycznej  pomocy można korzystać, kontaktując się pod numerem telefonu wsparcia dla dzieci od 10-19 r.ż. oraz rodziców i opiekunów:  +48 800 805 600.

• Rowerowa Stolica Polski

• 1 czerwca rozpoczęliśmy udział w Rowerowej Stolicy Polski! Kręcimy kilometry na rowerze dla Świdnicy i naszej SP4.

Aby do nas dołączyć, pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta, zarejestruj się i wybierz RSP miasta Świdnica, a następnie SP4. Możesz dołączyć do wybranej klasy lub grupy ogólnej.

Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni we wrześniu w kategoriach: klasa, uczeń, rodzina, pracownik oraz sympatyk SP4. 😄

Serdecznie zapraszamy! 🚴‍♀️🎊🔥💪

• Światowy Dzień Krwiodawstwa

• Światowy Dzień Krwiodawstwa obchodzony 14 czerwca ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia oddawania krwi oraz uhonorowanie dawców, którzy ratują życie swoją bezinteresowną pomocą.

Również w tym dniu, został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Krew-darem życia”.

Nagrodzeni uczniowie:

1. Lena Rogóż 7C

2. Wiktoria Cielechowicz 7B

3. Karol Wrona 5C

Wyróżnieni uczniowie:

1. Michał Bąbka 7B

2. Maria Jakacka 5C

3. Aleksandra Kwiatkowska 4B

4. Julia Wojciechowska 5C

5. Borys Gołdyn 7A

6. Martyna Jędrzejczyk 7S

7. Aleks Byliński 7A

8. Milena Kondak 4C

9. Aleksandra Biros 7C

Dziękujemy wszystkim, a zwycięzcom wielkie gratulacje!

• Podróż w głąb Afryki

• W środę 12 czerwca klasa 3a wzięła udział w  niezwykłym spotkaniu z podróżnikiem – panem Adamem Wyszomirskim.

Była to świetna okazja do poznawania i rozwijania przez dzieci własnych zainteresowań oraz pasji.

Serdecznie dziękujemy panu Adamowi za poświęcony czas, przygotowanie i poprowadzenie ciekawych zajęć o Afryce.

• Nowe questy w Parku Młodzieżowym

• W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w ramach zajęć Zagadkowa Czwórka utworzyli w Świdnicy dwa nowe questy w Parku Młodzieżowym:

1.Spotkanie z przyrodą w centrum Świdnicy.

2.Spacer w cieniu Fleszy Ceglanej.

Szkolna inauguracja tych questów odbędzie się w czwartek 13.06.2024.

NA CZYM TO POLEGA?

1. Pobierz bezpłatną aplikację Questy - Wyprawy Odkrywców na swój telefon i utwórz konto gracza.

2. Trasę gry można przejść z kartą questu lub aplikacją mobilną Questy - Wyprawy Odkrywców.

3. Twoim zadaniem jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie litery i cyfry będą niezbędne do odkrycia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Pieczęć odbij na karcie wyprawy.

TEKST I OPRACOWANIE QUESTU:

Uczniowie: Wiktor, Jan, Sebastian oraz nauczyciele: Justyna Adamska-Litwińska i Małgorzata Wojtusiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

Spotykamy się w czwartek i życzymy udanej zabawy.

• Sukcesem zakończyła się 8. edycja programu Zalogowani

• Spośród 147 ósmoklasistów z dziesięciu świdnickich szkół do czołowej dziewiętnastki drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się:

Kacper Jek

Martin Moczydłowski

Damian Zarzycki

Hanna Zdanowska

TaisaKuchynskaya

Zaprezentowali oni przed komisją konkursową swój pomysł na biznes w Świdnicy.

Najwyższy wynik i pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników konkursu tablet, bon 600zł, plecak i zestaw gadżetów otrzymała Hanna Zdanowska.

Trzecie miejsce voucher na kwotę 1000zł i bon 400zł zdobył Kacper Jek.

Wyróżnienia w konkursie oraz bon 250zł otrzymali:

TaisaKuchynskaya

Martin Moczydłowski

Damian Zarzycki

Nagrody za grupową Grę Miejską na temat rynku pracy i lokalnych przedsiębiorców pierwsze miejsce i aparat fotograficzny otrzymali:

Julia Tarnowska

Hanna Zdanowska