• Eksperymenty w klasie 1

•      Uczniowie klas I mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji chemii i fizyki, którą przygotowały Aleksandra i Kornelia z klasy 8a.

Prezentowane doświadczenia i "efekty specjalne" zafascynowały dzieci, pobudziły ich wyobraźnię i zainspirowały do wykonywania podobnych doświadczeń w domu. Dziękujemy Pani Monice Wojewodzic za przygotowanie uczennic i wspaniałe zajęcia.

• Bajkowa Dolina Baryczy

•      11 marca  2023 r. odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Doliny Baryczy w ramach realizacji świdnickiego projektu unijnego ,,Wsparcie uczniów z Ukrainy - poprawa umiejętności  posługiwania się językiem polskim w szkole i poza szkołą ”. Podczas pobytu uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej obserwacji przyrody oraz poznania środowiska stawów, fauny i flory, genezy i specyfiki hodowli ryb. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na zadane pytania, dyskutowali z prowadzącym oraz opowiadali o swoich spotkaniach z płazami. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo ciekawa i udana☺️

• Biblioteka

•      Sokół Millennium wylądował w bibliotece mając na pokładzie nie tylko Hana Solo, ale też E.T., Alfa, podopiecznych pani Peregrine, pilota Pirxa, Demogorgona i innych bohaterów. Na pierwszych wielbicieli literatury science fiction czekają zakładki do książek 💫🌌🪐🚀Edycja limitowana 😉

• Konkurs recytatorski

•      W czwartek, 9 marca, odbył się etap miejski XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Naszą szkołę reprezentowały: Hania Dąbek z 5b, Hania Pawłowska z 7a, Lena Krekora z 7a i Ola Wiatr z 8a. Uczennice musiały zaprezentować jeden wiersz i fragment prozy. Hania Dąbek otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy!!!

• Programowanie jest super!

•      Taniec robotów? Jasne! Specjalne zadania? Czemu nie! Na lekcjach programowania Photon uczymy się tworzyć instrukcje i algorytmy.

• Zapisy do szkoły

•   Informujemy, że w dniach 27.02-10.03.2023 trwać będą zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych. Rekrutacja odbywa się elektronicznie. Więcej informacji w zakładce: Rekrutacja 2023/2024

• Mamy awans!

• Kolejne sukcesy naszych sportowców🏆💪

🥈II miejsce w finale strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowym uczniów klas 4-6 i awans do finału dolnośląskiego,

🥉III miejsce w finale strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowym uczniów klas 7-8.

Gratulujemy i trzymamy 👍👍👍 za dalsze sukcesy!

• DZIEŃ KOBIET W KLASACH I-III

•      8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet już na stałe wpisał się do naszego szkolnego kalendarza. Z okazji tego sympatycznego marcowego święta wszystkie dziewczynki otrzymały życzenia, upominki i kwiaty. Chłopcy postarali się, aby ten dzień był wyjątkowy.

• Zawody pływackie

•      Wielki sukces naszego ucznia Krystiana Jasiczka z klasy 6s, który zdobył 3. miejsce w pływaniu indywidualnym na dystansie 50m stylem grzbietowym w Finale Igrzysk Szkolnych Dzieci i Młodzieży.

W pływaniu drużynowym dziewczęta zajęły 7. miejsce, a chłopcy uplasowali się na 6. miejscu.

Gratulujemy 💪👏🏊🏊‍♀️🎉