• Kierunek Edukacja

•      W ciągu ostatnich dni uczniowie klas 3 i 4 uczestniczyli w wycieczce do Explora Parku w Wałbrzychu w ramach Projektu "Kierunek Edukacja". Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

• Akademia Dźwięku i Ciszy

•      W klasie 1a, 1c i 2a odbyły się niezwykle warsztaty muzyczne. Było to spotkanie, podczas którego pan Zbyszek z Akademii Dźwięku i Ciszy wprowadził dzieci w świat bębnów. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat gry na tych instrumentach. Po krótkiej demonstracji, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego muzykowania. Wystukiwanie rytmów bardzo spodobało się dzieciom i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w muzycznej przygodzie.

• Ratownik w II c

•      Dziś uczniów z klasy II c odwiedził niecodzienny gość - ratownik górski, p. Roman Skawina. Opowiedział on wszystkim, na czym polega odpowiedzialna praca ratownika GOPR. Zaprezentował sprzęt niezbędny do ratowania ludzi oraz przypomniał, jakie niebezpieczeństwa czyhają na turystów w górach.

Dzieci, po tak interesującym spotkaniu, na pewno będą potrafiły właściwie przygotować się i zachować w terenie górskim.

• Bajki na jednej nodze

•      Dzisiejszy piękny, zimowy dzień uczniom klas I i II umilił występ aktorów toruńskiej Grupy T, którzy w żartobliwy i nowoczesny sposób przedstawili dzieciom kabaret pt. „Bajki na jednej nodze”. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu i mogły swobodnie wyrażać swoje emocje. Taką niespodziankę przygotował młodszym uczniom Urząd Miejski w Świdnicy, który sfinansował to kulturalne wydarzenie.

• Konkurs na kartkę świąteczną

•      Uczniowie świetlicy szkolnej brali udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej, pt. "Ten magiczny czas". Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy pierwszej Agatka Biedroń zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas I-III Gratulujemy!

• CodeWeek

• „Czwórka” laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów na 10. edycję”! 🏆

Otrzymaliśmy pakiety 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą,  która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce. To gra bez komputera tylko przy użyciu planszy i kart. 🤖Wymaga przewidywania ruchów i układania ich w następujący po sobie ciąg zdarzeń.

• Dzień Babci i Dziadka

•    Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu. Z okazji tego święta uczniowie klas I-III przygotowali kolorowe laurki i piękne upominki. Wszystkie dzieci bardzo pięknie wykonały prace, bo chciały podziękować za bezgraniczną miłość, serdeczność i troskę.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy zdrowia, dużo optymizmu i spełnienia  marzeń!

• Lekcje programowania w Laboratorium Przyszłości „CZWÓRKI”

•      Pierwsze lekcje programowania w Labie zaczęliśmy od Turing Tumble. To klocki do nauki programowania, które imitują systemy komputerowe. To nowy rodzaj gry, w której gracze budują mechaniczne komputery napędzane kulkami, aby rozwiązywać zagadki logiczne. Uczniowie używają ramp, zwrotnic, bitów, przechwytywaczy, kół zębatych, aby budować komputery zasilane kulkami, które mogą generować wzory, liczyć, dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić... Podczas zabawy przyszli programiści uczą się kluczowych pojęć z informatyki i rozwijają umiejętności niezbędne do kodowania.

Lekcje w Labie to ekscytująca zabawa i zdrowa rywalizacja!

• Pasje w IIb

•      Dzisiaj Ala przygotowała lekcje o Lego. Opowiedziała nam wiele ciekawostek o swoim hobby i udowodniła, że ta pasja rozwija umiejętność pracy zespołowej, efektywnej współpracy, logicznego myślenia oraz pozwala na generowanie pomysłów i skuteczną komunikację. W trakcie zajęć okazało się, że Marek też interesuje się tymi klockami i  przekazał nam wiele faktów związanych z technologią i historią Lego. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia!

• Dzień Babci i Dziadka

•      Twórczość dziecięca, to największy wyraz miłości wobec najbliższych. Kochanym Babciom oraz Dziadkom z okazji ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia. Dzieci wraz z nauczycielami świetlicy.