• Dzień Kobiet w klasach drugich

• W klasach drugich było dzisiaj kolorowo, gwarnie i uroczyście. Wszystkie Dziewczynki obchodziły swoje święto. Chłopcy nie zapomnieli o życzeniach, upominkach, uśmiechach. Ten dzień będziemy długo wspominać.

• Dzień Kobiet w klasach trzecich

• Miłym wydarzeniem w życiu naszej szkoły był Dzień Kobiet. Chłopcy z klas trzecich przygotowali niespodzianki i życzenia dla swoich koleżanek. Było dużo uśmiechu, radości i zabawy!

Wychowawcy klas III

• Poznajemy zasady udzielania pierwszej pomocy!

• Dzisiaj dzieci z klasy I B gościły lekarkę, a zarazem mamę jednej z uczennic, która przeprowadziła ciekawe warsztaty z zakresu pierwszej pomocy.

Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe o wypadkach, jakie prowadzić czynności przy utracie przytomności, czy braku oddechu. Teoria poparta była na bieżąco ćwiczeniami praktycznymi. Każdy miał okazję prowadzić działania ratunkowe na fantomie, opatrywać rany, układać poszkodowanych w pozycji bezpiecznej oraz ratować w wypadku zadławienia się.

Wszyscy z zaangażowaniem uczyli się, w jaki sposób należy reagować w sytuacji zagrożenia i jak pomagać innym.

Wychowawca – Bogumiła Gut

• Dzień Kobiet

• "Marzec wyjął grosik srebrny, teraz będzie mu potrzebny. Do kwiaciarki marzec pobiegł kupić bukiet na Dzień Kobiet". Wszystkim Małym i Dorosłym Kobietkom z okazji Ich nadchodzącego święta, samych słonecznych dni, radości, uśmiechu na twarzy, licznych sukcesów i marzeń do spełnienia życzy świetlica.

• Narodowy Dzień Gramatyki w kl. 3b

• Gramatyka nie jest taka straszna - przekonała się o tym klasa 3b, która dziś  obchodziła Narodowy Dzień Gramatyki. W czasie zajęć uczniowie zobaczyli, że lekcje języka polskiego mogą być bardzo ciekawe, a znajomość gramatyki przydaje się w codziennym życiu.

Anna Wilczyńska

• Konkurs Moja bajka …

• Zakończył się konkurs dla klas 1-3 „Moja bajka...”. Jedenaście pięknie ilustrowanych książeczek
            można obejrzeć w szkolnej bibliotece.
            Nagrodzono siedmiu autorów bajek:
            I miejsce: Milan Grądowy z klasy 1B, Bajka o trzech kredkach
                             Oliwia Plejewska z klasy 1B, Opowieść o trzech skarpetkach Czerwonej, Zielonej i Szarej
            II miejsce: Martyna Piotrowska z klasy 1B, Bohaterka alfabetu
                              Ada Pieczonka z klasy 1A, 2 Ananasy razem
            III miejsce: Zuzia Podsiadło z klasy 1A, Pan Ziemniak
                               Tosia Szczygieł i Zuzia Sroka z klasy 1A, O pani Jabłuszko

• Segregacja śmieci

• Klasa 3 d uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu edukacyjnym, które odbyło się dzięki połączeniu  przez komunikator internetowy. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego  segregacja śmieci  jest tak ważna, co dzieje się z odpadami  oraz jak je można ponownie  wykorzystać. Spotkanie  bardzo się wszystkim podobało i przyniosło wiele korzyści dzieciom.

Beata Janiczek

• Dzień Ciekawej Książki

• 3 marca odbył się szkolny Dzień Ciekawej Książki. Tego dnia każdy trzecioklasista  mógł przynieść swoją ulubioną książkę i polecić ją do przeczytania swoim kolegom i koleżankom. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje, które obudziły pasję czytelniczą wśród rówieśników. Warto poszukać radości i relaksu w świecie bajek, opowiadań  i komiksów!

Wychowawcy klas III

• Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc

• W ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc” uczniowie klasy 3b odbyli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się m.in: w jaki sposób sprawdzić oddech, kiedy wezwać pomoc, jak uciskać klatkę piersiową i wykonywać oddechy ratownicze. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.