• 5.10.2017 Co nas ciekawi?

•  Co nas ciekawi?

W piątkowy poranek 5 października zajęcia w klasie 3e zdominowała tematyka żywiołów. Dzieci chętnie podejmowały dyskusję dotyczącą niebezpieczeństwa, zagrożeń i potrzeb wynikających z podjętych zagadnień. Pouczające zajęcia stanowiły preludium do ciekawej kontynuacji. Chłopcy i dziewczęta aktywnie włączali się w zajęcia techniczne, czego owocem były rozmaite szybowce jako element problematyki  lekcji  - wykorzystania powietrza przez człowieka. Samoloty nie tylko były ciekawą pracą w czasie godziny przy ławkach. W czasie przerwy wiodły prym podczas zabaw.  Okazało się, że w naszej szkole mamy wielu obiecujących kandydatów na pilotów i stewardessy. Zdjęcia -  5.10.2017 Co nas ciekawi?

R. Dobrzyńska

• 6.10.2017

• Dzień Głośnego Czytania

6 października 2017 r. w  klasie III d odbyły  się zajęcia czytelnicze z  panią Joanną Belką, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała uczniom fragment książki Francesci Simon pt. „Koszmarny Karolek”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera.  Podczas czytania wytworzył się wyjątkowy klimat i prawdziwie domowa, rodzinna atmosfera. Była to okazja do wprowadzania uczniów w magiczny świat bajek, opowiadań i ulubionych powieści. Dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania książek. Zajęcia miały na celu rozwijanie nawyków czytelniczych, utrwalenie potrzeby stałego kontaktu z książką oraz kształcenia u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy! Zdjęcia -  6.10.2017 Dzień Głośnego Czytania

„Książka to źródło wiedzy i wzruszeń,

a czytanie jest tym dla umysłu,

czym gimnastyka dla ciała”.

A. Wilczyńska

• 4.10.2017

• Warsztaty odlewów gipsowych

Dnia 3.10. 2017 roku dzieci ze świetlicy pod bacznym okiem pani Joasi i Luizy wzięły udział w warsztatach odlewów gipsowych. Podczas zajęć uczniowie poznali proces powstawania odlewów gipsowych oraz samodzielnie wykonali wybrane motywy. Każdy pracował z wielkim zaangażowaniem, a uzyskane efekty dostarczyły wiele radości i satysfakcji z własnej twórczości. Zdjęcia - Album fotograficzny 4.10.2017 Warsztaty odlewów gipsowych.

Joanna Florian i Luiza Manikowska

• 2.10.2017

• Wycieczka edukacyjna

W dniu 2.10.2017r. w poniedziałek klasa 3e gościła w Stacji Edukacji Ekologicznej w Świdnicy, gdzie  uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Las i jego mieszkańcy”. Celem wycieczki było  wzbogacenie wiedzy uczniów na temat roślin i zwierząt leśnych. Oglądaliśmy także bardzo ciekawą prezentację multimedialną na temat drzew liściastych i iglastych. Po prezentacji uczniowie porównywali szyszki drzew liściastych i drewno, które otrzymujemy z drzew leśnych. Wszyscy uzupełniali karty pracy, rozwiązywali krzyżówki obrazkowe, rozpoznawali zwierzęta leśne i kolorowali wg wzoru. Podczas zajęć usłyszeliśmy też wiele ciekawostek na temat życia zwierząt. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały prezenty. Wszyscy powróciliśmy do szkoły w bardzo dobrych humorach, wzbogaceni o nową wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców. Zdjęcia -  2.10.2017 Wycieczka edukacyjna

R. Dobrzyńska

• 29.09.2017

• Dzień Chłopaka

29 września 2017r. „czwórkowicze” obchodzili Dzień Chłopaka. Na godzinach wychowawczych nie zabrakło wspólnych zabaw i konkursów na wesoło. Były życzenia prezenty i  poczęstunek. Tego dnia obchodziliśmy również w naszej szkole Dzień Krawata/Muszki. Wszyscy chłopcy prezentowali się wyjątkowo, ale przede wszystkim, poprzez swój wygląd przypominali innym o swoim święcie.

28 września z okazji Dnia Chłopca SU wraz z wychowawcami zorganizował również dyskotekę. Na wspólnej imprezie nie zabrakło dobrej muzyki i pysznego, domowego ciasta, które zawdzięczamy klasom czwartym. Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy i pomogli w przygotowaniach – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Zdjęcia - Album fotograficzny 29.09.2017 Dzień Chłopaka.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego