• 9.04.2018

•    I Konkurs Recytatorski Angielskiej Poezji Dziecięcej

W dniu 09.04.2018 w naszej szkole odbył się I Konkurs Recytatorski Angielskiej Poezji Dziecięcej. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością tekstów i ich świetną interpretacją.

Jury w składzie p.A. Zdanowska i p.M. Kłomnicka-Mierniczak wyłoniło trzech zwycięzców:

I miejsce - Martyna Kuśnierz z klasy 6A

II miejsce - Amelia Jaskuła z klasy 5B

III miejsce - Karolina Partyczna z klasy 5B

oraz cztery wyróżnienia: Kamila Kamińska 5A, Oliwia Malik 4S, Olaf Polański 6S, Alicja Leszko 4S.

Gratulujemy!

A. Zdanowska, M. Kłomnicka-Mierniczak

• 6.04.2018

• Warsztaty profilaktyczne w klasach V

W dniach  28 III 2018r. i  5.04.2018r. uczniowie klas V naszej szkoły, uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach z zakresu cyberprzemocy realizowanych przez Urząd Miejski w Świdnicy.
            Celem zajęć było:

- zminimalizowanie zachowań agresywnych w sieci;

- zbudowanie pożądanej postawy względem hejtu.

- wskazanie kim są hejterzy, dlaczego hejtują, jakie konsekwencje niesie za sobą hejt, jak się bronić i dokąd się udać po pomoc.

Uczniowie dowiedzieli się, że słowo hejt to spolszczona wersja „hate” – oznacza nienawidzić, że w  Internecie spotykamy wiele przejawów złości, nienawiści, krytyki słownej. Zaatakowany w sieci może być właściwie każdy bez względu na pochodzenie, wyznanie, wykonywany zawód, pozycję społeczną i materialną, wygląd zewnętrzny.

Jedynie poprzez budowanie negatywnych postaw względem hejtu wśród młodzieży szkolnej można osiągnąć sukces.

Warsztaty prowadził psycholog pan Maciej Janek. Dziękujemy! Zdjęcia - 6.04.2018 Warsztaty profilaktyczne w kl. V

I. Isańska

• 6.04.2018

• Zaśpiewali i wygrali...Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy znów na szczycie !!!

Uczniowie naszej szkoły należący do chóru, zespołów wokalno- instrumentalnych Pani Małgorzaty Zalewskiej, kolejny raz zdobyli zaszczytne miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki dla dzieci i młodzieży "Przebój z jajem".

"Męski Zespół" nagrodzony dwukrotnie otrzymał: NAGRODĘ oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Zespół "Wesoła Czwórka" otrzymał NAGRODĘ za najśmieszniejsze przebranie oraz przebojowe wykonanie piosenki.

Zespół "Wiolinki" z klasy 3a oraz 3d, niesamowitym śpiewem oraz świetną choreografią, od samego początku porwał publiczność do zabawy i wprowadził w podziw. Autorska piosenka Pani Małgorzaty Zalewskiej, którą wykonał zespół, zyskała uznanie i wyznaczona została na Hymn Kolejnych edycji Konkursu.

Hanna Stanejko ( solo )- otrzymała WYRÓŻNIENIE

Jagoda Jakubiec ( solo ) swoim śpiewem zaczarowała publiczność, zdobywając ogromne uznanie widzów i jury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Zdjęcia - 6.04.2018 Przebój z jajem

M. Zalewska