• 7.06.2018

• Kraszowicka Zagroda

Klasa IIIb przekraczając próg Kraszowickiej Zagrody przeniosła się w czasie do XIX wieku. Drewniana chata wypełniona  była sprzętami i naczyniami dla niektórych nieznanymi jak dzieża, maselnica, krosna, stolnice, kamionkowe naczynia, żarna itp. Uczniowie dowiedzieli się jak żyło się i prowadziło gospodarstwo w dawnych czasach. Jakie hodowano zwierzęta, jakie uprawiano rośliny. Samodzielnie przygotowali i upiekli podpłomyki, które ze smakiem skonsumowali. Przekonali się też, że bez telefonu można się świetnie bawić: przeciągali linę, celowali podkowami do wiadra, skakali w workach. Najwięcej śmiechu było podczas chodzenia w wieloosobowych „nartach” – konieczna była współpraca i koordynacja. Była to wspaniała lekcja historii.  Zdjęcia - 7.06.2018 Kraszowicka Zagroda

A. Kopacka

• 7.06.2018

• Uczymy się programować

Komputery to coś, co dzieci bardzo lubią. Pod opieką nauczycielki pani Małgosi Kuś oraz uczniów klasy czwartej, podczas lekcji w sali komputerowej, dzieci z oddziału przedszkolnego kształciły umiejętności związane z programowaniem. Starsi koledzy sami wcześniej przygotowali dla zerówkowiczów grę „Labirynt” w programie Scratch. Dzięki takim zajęciom nasi młodsi uczniowie nabywają nowe wiadomości, ćwiczą kompetencje komputerowe jednocześnie świetnie przy tym się bawiąc! Zdjęcia - 7.06.2018 Uczymy się programować

I. Kozakow, M. Kuś

• 6.06.2018

• CZWÓRKA w #MegaMisji Fundacji Orange

MegaMisja to nowoczesny program cyfrowej edukacji dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

W trakcie realizacji Programu dzieci zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczą się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się, jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne, m.in. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy; uczą się, jak organizować kampanie społeczne. A wszystko to poznają poprzez zabawę.

Pracując w grupach i podejmując kolejne zadania, uczniowie zdobywają punkty, które zamieniają na „realne” nagrody dla swojej szkoły – sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne.

Klasa IIB z koordynatorkami: p.Bogumiłą Gut i p. Izabellą Isańską zgłosiła swój udział w Programie MegaMisji. Warunkiem przyjęcia do Programu było przygotowanie 30 –sekundowego filmiku zapraszającego MegaMisję do naszej szkoły.

Na 483 wnioski ze szkół z  całej Polski nasz został zakwalifikowany pozytywnie i w rankingu przyjętych szkół zajęliśmy 20. miejsce. W roku szkolnym 2018/19 przystąpimy z Fundacją Orange do nauki kreatywnego, bezpiecznego i mądrego korzystania z technologii.

I. Isańska, B. Gut

• 6.06.2018

• CZWÓRKA w #SuperKoderach Fundacji Orange

Czwórka wyrusza w nowym roku szkolnym w edukacyjną przygodę. Będziemy się uczyć kreatywnego, bezpiecznego i mądrego korzystania z technologii. Zaprosimy roboty do naszej  szkoły! Śrubka po śrubce zainstalujemy czujniki i je zaprogramujemy. Nauczymy się sterować pojazdem, odczytywać dane z czujników i dynamicznie sterować prędkością silników.

Dostaliśmy się do programu #SuperKoderzy Fundacji Orange. Wnioski do programu złożyło aż 554 placówki. Do programu dostało się 170 szkół, CZWÓRKA jest na 14 miejscu.

Klasa 4E z koordynatorkami: p. Izabellą Isańska i Bogumiłą Gut  zgłosiła swój udział w Programie SuperKoderzy. Warunkiem przyjęcia do Programu było napisanie listu motywacyjnego i przygotowanie 30 –sekundowego filmiku zapraszającego SuperKoderów  do naszej szkoły.

I. Isańska, B. Gut

• 5.06.2018

• Marzycielska Poczta

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy Ic wykonali laurki dla dzieci z Marzycielskiej Poczty. Adresatami byli: Martynka Kurek, Nikolka Kowalik i Pawełek Majewski. ,,Marzyciele'' otrzymali piękne laurki, słodycze i książeczki. Może ten serdeczny gest pamięci sprawi, że chore dzieci chociaż na chwilę zapomną o swoim cierpieniu.

J. Potoniec

• 5.06.2018

• Cinderella po angielsku

Wspaniali aktorzy z kółka teatralnego English Drama Club zaprosili uczniów klas 2, 4 i 5 na przedstawienie pt. 'Cinderella'. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Zdjęcia - 5.06.2018 Cinderella po angielsku.

Bożena Makowska i Agnieszka Zdanowska

• WYPRAWKA DLA KLAS PIERWSZYCH:

Wyposażenie szufladki w klasie:

• farby plakatowe

• pędzle różnej grubości (cienki i gruby)

• plastelina

• blok rysunkowy

• blok techniczny kolorowy

• blok techniczny biały

• zeszyt papieru kolorowego (wycinanka)

• kredki świecowe Bambino

• teczka na gumkę