• Wiem, co jem i dzielę się z kolegą

• Jednym z tematów lekcji do dyspozycji wychowawcy jest zdrowe odżywianie i dlatego uczniowie klasy 5c wraz z wychowawczynią przygotowali dla swoich młodszych kolegów z klasy 2a zdrowe, kolorowe kanapki jako drugie śniadanie. Było pysznie!

B.Kęska

• Wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki we Wrocławiu

• Park trampolin „Bobolandia” we Wrocławiu to wspaniałe miejsce wesołej zabawy. Przekonali się o tym uczniowie kl. I b i I c. W dziecięcym raju czekało na nich wiele różnych atrakcji: małpi gaj, ogródek z zabawkami, wulkan, trampolina, zjeżdżalnia, stoły bilardowe, krokodyl, boisko, rowerki. Pierwszoklasiści w wybranych kącikach zabaw miło i radośnie spędzili czas. Zjazdom, skokom i przewrotom nie było końca. Beztroska zabawa była nie tylko okazją zacieśnienia więzi koleżeńskich, ale dobrym sprawdzianem fizycznych umiejętności. Wszyscy spisali się znakomicie. Na koniec uśmiechnięci, zadowoleni i trochę zmęczeni postanowili, że taki wyjazd należy powtórzyć jak najszybciej.

A. Wilczyńska, A Kopacka, J. Belka

• Baśniowy konkurs o Andersenie

• W marcu odbył się szkolny konkurs wiedzy „W świecie baśni Andersena”. Brali w nim udział przedstawiciele klas III, którzy po klasowych eliminacjach wytypowani zostali do etapu  szkolnego. Uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą na temat życia pisarza oraz znajomością baśni. Komisja w składzie: p. Anna Kopacka, p. Anna Wilczyńska oraz p. Małgorzata Jaworska – Pelc wytypowała zwycięzców:

I miejsce w konkursie zajął Bartosz Skowronek z kl. III c

II miejsce zajęła Hanna Pawłowska z kl. III c

III miejsce zajęła Angelika Piękoś-Soroczyńska z kl. III c

Wszyscy za trud włożony w przygotowanie do konkursu zostali obdarowani dyplomami i nagrodami. Gratulujemy!

A. Kopacka, A. Wilczyńska, Małgorzata Jaworska – Pelc

• Dzień Kobiet w klasach I-III

• 8 marca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z klas młodszych zorganizowali dla swoich koleżanek mnóstwo atrakcji. Przygotowali zabawy i słodki poczęstunek. Nie obyło się bez drobnych upominków i kwiatów. Dziewczynki w tym dniu były bardzo radosne, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo, byli bardzo mili i uczynni. Dzień Kobiet mógłby trwać przez cały rok. Chłopcy spisali się na medal. Dziękujemy!

Wychowawcy klas

• Świat mrówek jest naprawdę fascynujący!

• Dnia 5 marca 2019 roku uczniowie klas I b, I c, III b, III c uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych ,,Fascynujący świat mrówek" prowadzonych przez panią Katarzynę Szostak  z pasieki ,,Boża Iskierka”. Autorem projektu jest mistrz pszczelarstwa, p. Aleksander Rębacz, który odwiedził już ze swoimi warsztatami ponad 1500 placówek w całym kraju.

Dzięki prelekcji i dużej ilości pomocy edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska. Zobaczyły „prawdziwą” królową mrówek wraz z jej robotnicami, a także oglądały świat mrówczymi oczami. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, co łączy pszczoły z mrówkami i dlaczego pszczelarze tyle o nich wiedzą. Na koniec zajęć uczniowie spróbowali miodu spadziowego oraz otrzymali drobne upominki.

A. Wilczyńska, A. Kopacka, B. Gut, J.A. Schienke

• "Szczotko, szczotko, hej szczoteczko..."

• Płytka nazębna, kamień nazębny, próchnica- to tylko niektóre z określeń, które przybliżyły dzieciom z oddziału przedszkolnego uczennice ze szkolnego koła PCK. Z pomocą modelu szczęki zaprezentowały poprawny sposób szczotkowania zębów przy użyciu szczoteczki i nici dentystycznych. Ta forma zajęć ze starszymi uczennicami bardzo spodobała się naszym najmłodszym kolegom.

I. Kozakow

• III miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Trójek Siatkarskich Dziewcząt

• W dniu 27.03.2019 na terenie obiektu sportowego SP1 odbyły się międzyszkolne zawody trójek siatkarskich dziewcząt. Po bardzo emocjonujących meczach nasze siatkarki pokonały 3 drużyny ze szkół; SP8, SP 105, oraz ze szkoły Bliżej Dziecka, zajmując 3 miejsce wśród 6 zespołów.

Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Kurowska Andżelika, Polak Bianka, Martyka Martyna, Miechurska Urszula, Jamro Justyna, Kurpanik Oliwia, Tabor Wiktoria, Suchodolska Anna, Skowrońska Izabella – która została nagrodzona najlepsza zawodniczką zespołu. Opiekunem zespołu siatkarek była M.Linkowska –Hermanowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!