• Zdarty But na szlaku ślężańskich minerałów, czyli spacer po dnie oceanu

• 1 czerwca Zdarty But wyruszył na XXXII Rajd Minerałów zorganizowany przez świdnicki oddział PTTK. Wędrówkę masywem Ślęży rozpoczęliśmy od Przełęczy Tąpadła. Po drodze napotykaliśmy skały i kamienie, o których opowiadał nam przewodnik, pan Józef Kawałko. Część minerałów okazała się być kamieniami szlachetnymi. Dowiedzieliśmy się, że Ślęża ma pochodzenie oceaniczne, a nie wulkaniczne, jak kiedyś sądzono. Gdy wspięliśmy się na szczyt, rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy kiełbaski. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń. A nasze kieszenie były pełne znalezionych minerałów.

A. Klag, M. Kuś, I. Dulanowska

• Dzień Dziecka w 1d

• Dzień Dziecka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Rodzice klasy 1 d już dzisiaj przygotowali  przesympatyczny upominek dla dzieci. Każdy uczeń dostał przepiękną „marchewkę- niespodziankę”, która była wypełniona smacznymi przekąskami. Prezenty sprawiły dzieciom wiele radości !