• Narodowe Czytanie w naszej szkole

• W dość nietypowy sposób w tym roku przebiegło Narodowe Czytanie w naszej szkole. Nad tekstem Juliusza Słowackiego Balladyna pochylili się uczniowie z klasy 7 s. W poszczególne role wcielili się: Olaf Czernicki, Jakub Flaka, Mikołaj Jesior, Maciej Mus, Alex Niemczyk, Anthony Rodriguez-Zięba oraz Małgorzata Pękała.

4. września odczytana została ostatnia scena dramatu, ku przestrodze. Tekst Balladyny choć trudny, uczniowie świetnie sobie poradzili i oddali emocje w nim zawarte.

M. Pękała

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

•      Na ten moment czekali wszyscy – dzieci, rodzice, a także nauczyciele. Nowy rok szkolny 2020/2021 właśnie się rozpoczął. Wyglądał on inaczej niż każdego 1 września – nie było tradycyjnego apelu, a dzieci pojawiły się na szkolnym korytarzu w maseczkach. W Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza uczniowie klas o różnych godzinach spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im ważne informacje związane z rozpoczęciem nauki w kolejnej klasie. Nie zabrakło także wielu cennych rad związanych z dbałością o zdrowie w związku z epidemią koronawirusa.

W niektórych klasach uczniów przywitała pani dyrektor Beata Laskowska oraz panie wicedyrektor: Małgorzata Kędzierska i Agnieszka Kiebuła.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego przypominamy jeszcze raz wszystkim uczniom o konieczności przestrzegania wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem.