• W Bałwankowie

• Zima zagościła na dobre również w klasie 1d. Czapki i szaliki włożyły nie tylko dzieci, ale i bałwanki. Zimo zostań z nami!

Małgorzata Kapłon

• Uczymy się programowania

• Dziś uczniowie klasy 1b pracowali z robotem na Macie do Kodowania. Układali programy do Genibota i sprawdzali, czy robot poprawnie pokona drogę, zagra muzykę lub zmieni barwę. Bardzo nam się podobało!

Bogumiła Gut

• Dzień Bezpiecznego Internetu w kl. I-III

• 9 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu poświęcony bezpieczeństwu uczniów w sieci. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia  poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej inicjatywie i wykonały piękne  prace plastyczne.

Wychowawcy kl. I-III

• Spotkanie z książką w 3d

• Dzisiaj klasę 3 d odwiedziła pani bibliotekarka, która pięknie przeczytała nam fragment książki „BILLY i MINIPUTKI”. Każda książka to nowa przygoda. Przewracając kolejne strony, poznajemy nowe, niesamowite krainy i fantastycznych bohaterów. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się lekcja!

Beata Janiczek

• Pomagamy zwierzakom

• Uczniowie klasy 2c wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych kotów przebywających w świdnickim schronisku. Dzięki  hojności dzieci i rodziców, zebrano kilkadziesiąt puszek karmy. Inicjatorem akcji był Antoni Fudali, któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i zorganizowanie zbiórki.

Joanna Florian

• Pierwsza pomoc

• W zeszłym tygodniu uczniowie kl. II b zaprosili na zajęcia o pierwszej pomocy panią pielęgniarkę. Dzieci usłyszały wiele cennych wskazówek dotyczących udzielania pomocy innym w razie zagrożenia zdrowia i życia oraz wykonywały praktyczne ćwiczenia związane z tematem.

Małgorzata Kuś

• Uroki zimy

• Zima, zima, zima...i za oknem, i w świetlicy. Biel króluje na pracach plastycznych dzieci. Z pomocą białych kartek, waty i kredy powstały obrazki niczym ze śnieżnej krainy. Wystarczy popatrzeć za okno a twórczej inspiracji nie brakuje. Zapraszamy! Wyczarujcie coś i Wy!

• Zawodowo

• Klasa 2a wzięła dzisiaj udział w warsztatach doradczych. Tematem była wędrówka po mieście zawodów. Uczniowie rozmawiali za szkolnym doradcą zawodowym o miejscach pracy w naszym mieście. Stworzyli również swoje miasto, które od dzisiaj nosi nazwę ZAWODOWO.