• KONKURS – PRZESTRZEŃ DLA PRZYRODY, czyli w poszukiwaniu zielonego ładu

• Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu zagospodarowania terenu z wykorzystaniem naturalnej roślinności.

Projekt ma za zadanie wzbogacić przestrzeń w żywą roślinność, a jego zaplanowanie ma służyć przez kolejne lata. Najciekawszy projekt uczennic z klasy 6B został przesłany do Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Trzymamy kciuki za dziewczęta, może zdobędziemy nagrodę!

• Spotkanie ze szkolnym doradcą zawodowym

• Szkolny doradca zawodowy, pani Justyna Litwińska - Adamska, przeprowadziła w kl.1b i 1c zajęcia pod tytułem "Poznajmy się". Uczniowie opowiadali o tym, co lubią robić w czasie wolnym, o swoim hobby. Wykazali się ogromną różnorodnością talentów. Pięknie potrafili je zaprezentować innym. Ci, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, na pewno zostali dzisiaj zainspirowani. Zajęcia te pozwoliły uczniom lepiej się poznać. Dziękujemy pani Justynie.

• Różowa skrzyneczka

• Dziękujemy serdecznie świdnickiej Fundacji EndoMama za zaopiekowanie się naszą szkołą i za wsparcie w tak ważnym temacie, jakim jest problem wykluczenia menstruacyjnego oraz braku dostępu do środków higienicznych. Fundacja współpracuje z projektem Różowa skrzyneczka. Dzięki niej do naszej szkoły przekazane zostały środki higieniczne, które dostępne będą w gabinetach pani pielęgniarki, psychologa i pedagoga szkolnego. Każda uczennica w potrzebie będzie mogła dyskretnie odebrać środki zapewniające jej komfort i higienę.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do żeńskiej części społeczności szkolnej, ale również pragniemy razem z działaczkami Fundacji, aby przyczyniła się ona do edukacji i wzrostu świadomości na temat higieny menstruacyjnej wszystkich uczniów.

• Akcja Code Week 2021 w klasach młodszych

• Uczniowie klas I-III biorą aktywny udział w największym  programistycznym wydarzeniu w Europie – Tygodniu Kodowania. Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach promujących naukę programowania, ćwicząc umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. Jest to także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę!

• Wycieczka klas7

• Uczniowie 7b i 7c bawili się na wycieczce w Ławicy i Podtyniu. Najpierw zdobyli folwark szyfrów pełny zagadek w stylu escape room, następnie po posiłku przy ognisku udali się na spływ pontonowy. Zabawa była przednia!

• Dzień Chleba

• Jak ważnym elementem pożywienia jest dla nas chleb przypomina nam Światowy Dzień Chleba przypadajacy na 16 października. Uczniowie świetlicy uczcili to wydarzenie, formując pieczywo z masy solnej.

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października w każdej polskiej szkole. To chwila, kiedy w wyjątkowy sposób doceniamy nauczycieli, którzy chcą przekazać nam swoją wiedzę i dzielą się swoimi umiejętnościami. Dziś z okazji tego święta w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który swoim występem uświetnili uczniowie klasy 5a. Nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz radosnej atmosfery. Były także przemówienia pani Dyrektor Szkoły Beaty Laskowskiej oraz Przedstawiciela Rady Rodziców.

• Pasowanie na ucznia

• 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Pierwszaki z przejęciem przyrzekały być dobrymi uczniami, kolegami, Polakami. Następnie pani dyrektor Beata Laskowska dokonała aktu pasowania wielkim ołówkiem. Klasy trzecie uświetniły uroczystość pasowania pięknym programem artystycznym. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wytrwałości i sukcesów, miłych chwil z nami i dużo uśmiechu.

• Pierwsza pomoc

• 13 października obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji klasy ósme przeprowadziły zajęcia pierwszej pomocy w klasach drugich. Każdy uczeń naszej szkoły mógł w symboliczny sposób uczcić święto ratowników.