• Chatka z piernikami

          • Nie! bo zupełnie blisko! w naszej szkole, dla najmłodszych dzieci jedna z mam czytając popularną baśń, zadbała o prawdziwą teatralną scenerię. Oczom dzieci ukazała się najprawdziwsza chatka z piernikami! Zerówkowicze cierpliwie wytrwali do końca czytanej bajki, by następnie zwiedzić zaczarowaną chatkę i spróbować piernikowych słodkości. Mniam ;)

            I. Kozakow

          • Dzień bez przemocy

          • 21 listopada w naszej szkole to Dzień bez przemocy. W tym dniu panował dobry nastrój, wszyscy byliśmy dla siebie życzliwi i uprzejmi. 

            Efektem naszych prac są plakaty wykonane przez uczniów pt: "Stop przemocy" i rymowane fraszki na ten temat. Uprzejmy listonosz zbierał kartki życzliwości, które dostarczył do adresatów.

            Punktem kulminacyjnym dzisiejszego dnia było odrysowanie dłoni wszystkich dzieci ze szkoły na papierze, pod hasłem "Ta ręka nie bije". To był udany dzień. Zdjęcia - Dzień bez przemocy.

            Samorząd Uczniowski

          • Konkurs pięknego czytania poezji patriotycznej z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

          •  

            Konkurs odbył się 21 listopada 2018 r. Głównym jego celem było kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich. Wśród utworów królowała klasyka poezji, ale nie zabrakło też współczesnych wierszy.

            Zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Staś Stramek kl. IIa

            II miejsce – Róża Rybak kl.IIIa

            III miejsce – Wojtek Drozd kl. IIIc

            Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                                                         I.Jasiak, E. Mazurek, K. Polonis

          • W krainie miodu

          • W dniach 19 i 20 listopada  nasi uczniowie klas 0, 1a,1d, 2a,2b,2,c,2d,3a mieli przyjemność wziąć udział w ekologicznych warsztatach „W krainie miodu”. Dzieci dowiedziały się, że pszczoły mają ogromne znaczenie dla przyrody i człowieka. Prelekcja na temat pszczelarstwa wprowadziła uczestników w świat pszczół, ich rytm życia, pracę, zwyczaje.  Na koniec każdy samodzielnie wykonał swoją autorską świeczkę z wosku  pszczelego. 

          • Piękna nasza Polska cała - konkurs plastyczny

          • Celem konkursu było kształtowanie tożsamości oraz przynależności narodowej, rozwijanie postaw patriotycznych u uczniów klas II i III, a także uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce: Oliwia Cierniak IIIc

            II miejsce: Wiktoria Cielechowicz IIb

            III miejsce: Aleks Byliński IIa

            Wyróżnienia: Kornelia Zyskowska IIIc, Julia Paruch IIb, Maksymilian Martyka IIIc, Zuzanna Barszczewska IIb, Wojtek Piotrowski IIIc, Krysia Koniuch IIb.

            Gratulujemy!

            I. Jasiak, K. Polonis

          • Zdarty But dla Niepodległej

          • W sobotę 17 listopada Zdarty But zboczył z górskiego szlaku. Udaliśmy się  do Wrocławia. Aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości, obejrzeliśmy słynny obraz „Panorama Racławicka”. Wywarł na nas ogromne wrażenie. Następnie, wyposażeni w mapki,  ruszyliśmy szlakiem wrocławskich krasnali, które też mają swoją historyczną wymowę. Poszukiwanie krasnali sprawiło nam wiele radości. A  w Rynku… wyśmienita zabawa mydlanymi bańkami. Gdy wracaliśmy do domu, zapadał już zmrok. Zdjęcia17.11.2018 Zdarty But dla Niepodległej

            A. Klag, I. Dulanowska

          • Kapsuła czasu

          • W dniu 15 listopada 2018 r. złożyliśmy  w gablocie w wieży ratuszowej kapsułę czasu, którą w uroczystym pochodzie, w oprawie biało-czerwonych flag,  przenieśliśmy  ze szkoły na  dziedziniec Ratusza.  Tam, w obecności  zaproszonych gości i gospodarzy wieży,  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Dyrekcją umieścili kapsułę w gablocie, która natychmiast została zamknięta i zaplombowana na najbliższe  100 lat.

            We wnętrzu kapsuły  znajdują się prace literackie i plastyczne  naszych uczniów, fotografie Świdnicy, nośnik multimedialny z prezentacją dotyczącą życia szkoły,  szkolny hymn i tarcza, pamiątkowa moneta  upamiętniająca Bitwę Warszawską  oraz list do przyszłych pokoleń mieszkańców naszego miasta z życzeniami.

            Uroczystości  towarzyszyły   pieśni  żołnierskie i powstańcze   w  wykonaniu  chóru  szkolnego przygotowane przez p. Małgorzatę Zalewską.

            Serdeczne podziękowanie pragniemy złożyć fundatorom kapsuły Państwu: Dorocie i Andrzejowi Antoniku AMS Świdnica.

            Wszystkich świdniczan zapraszamy  do odwiedzenia wieży i oglądania kapsuły, która spoczywa  na drugim piętrze w  wieży ratuszowej. Zdjęcia - 15.11.2018 Kapsuła czasu.

            Alina Lisowska-Pleszczuk

          • Szkolny Konkurs Historyczny

          • 14 listopada odbył się szkolny konkurs historyczny, którego tematem było 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

            Uczniowie klas 4-5 w dwuosobowych drużynach wykonywali zadania wymagające znajomości dokonań znanych Polaków z zakresu polityki, gospodarki, kultury i sztuki. Ponadto musieli wykazać się kreatywnością, projektując koszulkę na 100 – lecie odzyskania niepodległości.

            Spośród 11 drużyn, zwyciężyli Hanna Kała i Kacper Szczepaniak z klasy 5c.

            Klasy szóste rozwiązywały test wiedzy; spośród dziewięciu osób najlepsze wyniki uzyskał Alan Fitrzyk z klasy 6s.

            Gratulujemy uczestnikom.

          • Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

          • 14 listopada to Światowy  Dzień  Walki z Cukrzycą. Cukrzyca to choroba metaboliczna, nie leczona może doprowadzić do śmierci. Chorują na nią dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Bardzo ważna jest profilaktyka, czyli badanie poziomu cukru (glukozy) we krwi i moczu.

            Uczennica ze szkolnego koła PCK przeprowadziła w tym dniu pogadankę dotyczącą objawów, rozpoznania oraz skutków cukrzycy. Zapoznała uczniów z gleukometrem przyrządem służącym do badania poziomu cukru we krwi. Na lekcjach przyrody uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Cukrzyca”. Wykonana została również gazetka informacyjna na korytarzu szkolnym.Pogadanka cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów klas młodszych 0- I  jak i klas IV – VI.

            Opiekun koła PCK: M. Wojewodzic