• Dla Niepodległej

• listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasy 2d i 3a pod kierunkiem pań: Ireny Dulanowskiej i Anny Klag złożyły hołd Niepodległej.Przedstawienie rozpoczął układ taneczny z biało-czerwonymi szarfami. Zaproszeni uczniowie, nauczyciele, rodzice obejrzeli film pt.: „Animowana historia Polski”. Następnie młodzi aktorzy w bardzo sugestywny sposób, bo ruchem, przedstawili historię naszej Ojczyzny od I rozbioru, aż po odzyskanie niepodległości. Nastrój potęgowała niesamowita muzyka zespołu Audiomachine i Vangelisa. Wszystko działo się na tle pięknej scenerii przygotowanej przez panie: Urszulę Łożyńską, Joannę Florian, Małgorzatę Zalewską i Joannę Belkę. Nad akustyczną jakością przedstawienia czuwała p. Magdalena Gawałek-Jekiel. Słowa wielkiego uznania kierujemy w stronę uczniów, którzy brawurowa odegrali swoje role. Niejeden widz uronił łzę ze wzruszenia. Zdjęcia - 9.11.2018 Dla Niepodległej

• Smaczne, zdrowe, kolorowe - sałatki owocowe

• Dnia 8 listopada 2018 roku w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klasy I b przygotowali pyszne sałatki owocowe. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w życiu dzieci.
            W tym wyjątkowym dniu zamiast książek, zeszytów i piórników na stolikach pojawiły się zdrowe, kolorowe i smakowite owoce. Wspólna praca stała się okazją do przekazania uczniom wiadomości dotyczących odżywczych właściwości owoców oraz sposobów zdrowego odżywiania.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci w tym ważnym dla nas dniu. Zdjęcia8.11.2018 Smaczne, zdrowe, kolorowe - sałatki owocowe

A. Wilczyńska

• XXI Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem „1918 – 2018”

• 24 września gimnazjaliści z kl. 3a i 3d wzięli udział w wystawach i pokazach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską. Między innymi „Druk 3D w życiu codziennym”, „Bliżej Marsa”, „Kopalnia wiedzy”. Natomiast 25 września kl. 8a i 8e odwiedziły Instytut Niskich Temperatur we Wrocławiu, uczestniczyły w wykładzie „Niezwykły świat niskich temperatur”, w pokazie doświadczeń z fizyki i chemii oraz wycieczce do Parku Szczytnickiego pod Halę Stulecia.

Natomiast 24 i 25 października wszystkie klasy 7. brały udział w wykładach, które odbywały się w Ząbkowicach Śląskich, a przy okazji zwiedziły Izbę Pamiątek Regionalnych i Laboratorium Frankensteina. Zdjęcia - XXI Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem „1918 – 2018”

Małgorzata Pałka

• Ratujemy i uczymy ratować

• Uczniowie klasy Ia zakończyli cykl zajęć edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - poznali umiejętności niezbędne do ratowania życia ludzkiego.

Podczas spotkań został przeprowadzony instruktaż z udzielania pierwszej pomocy, jak również przeprowadzone zostały zajęcia praktyczne, podczas których dzieci doskonaliły umiejętność wzywania służb ratunkowych, sprawdzenia stanu przytomności u poszkodowanego oraz prawidłowego udrażniania dróg oddechowych i sprawdzania oddechu. Ponadto uczniowie wzięli udział w praktycznych ćwiczeniach z zakresu umiejętności układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej u osoby dorosłej.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali książeczki oraz certyfikaty. Gratulujemy! Zdjęcia5.11.2018 Ratujemy i uczymy ratować

J. Florian, A. Wilczyńska

• Sukcesy uczniów

• Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego konkursów zDolny Ślązak i zDolny Ślązaczek zakwalifikowali się z naszej szkoły:

·        w bloku humanistycznym: Bogna Kiszecka i Julia Mielcarz,

·        w bloku matematyczno-fizycznym: Tymoteusz Jaśków, Hanna Karwowska, Jan Koczut, Jakub Kurek i Damian Wiercigroch-Gasek,

·        w bloku przyrodniczym: Monika Jurowska,

·        z języka angielskiego (zDolny Ślązaczek): Aleksander Ignaciuk, Tymoteusz Jaśków, Jakub Krzesaj, Julia Łabuda, Alicja Maliszewska, Michał Rydzewski, Karolina Woźniczka, Mariusz Wyborski,

·        z języka angielskiego (zDolny Ślązak): Martyna Bujak, Hanna Karwowska, Julia Mielcarz, Jakub Piasecki, Szymon Silko, Anna Weiland, Alicja Wójciak,

·        z języka niemieckiego: Jan Koczut i Julia Mielcarz.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Konkurs plastyczny: ,,Bolko II Świdnicki i Jego czasy’’

• 14 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Siedlcu Trzebnickim odbyło się podsumowanie Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego pt. ,,Bolko II Świdnicki i Jego czasy’’.

Uczniowie naszej szkoły Grzegorz Olatowski z kl. 3a zajął I miejsce, Patrycja Ćwiertnia z kl. 8a zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!