• Zawieszenie zajęć

• Szanowni Państwo

W związku z ogłoszeniem przez Premiera działań profilaktycznych dotyczących koronawirusa zajęcia w szkole są zawieszone od 12.03.2020r. do 25.03.2020r.

W dniach 12 i 13.03.2020r. w ekstremalnych przypadkach zorganizujemy opiekę dzieciom, którym nie jesteście Państwo w stanie zapewnić.

Od 16.03.2020- 25.03.2020r. szkoła będzie zamknięta.

Możecie Państwo skorzystać z zasiłku opiekuńczego- szczegółowe informacje i deklaracja na stronie ZUS.

Proszę śledzić informacje na stronie szkoły i w dzienniku Librus.

Dyrektor szkoły - Beata Laskowska

Zalecenia Ministra Edukacji Narodowej :

Rodzicu,

* ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

* zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

* jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

* przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

* rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

* śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

• Dzień Dziewczyny w II d

• Dzisiaj chłopcy z naszej klasy przygotowali bardzo kolorowe niespodzianki dla dziewczynek. Dzień Kobiet w naszej klasie był bardzo radosny i sympatyczny!

• Wycieczka do kina

• Z okazji Dnia Kobiet klasa  II b wybrała się na wycieczkę do kina. Celem wyjścia było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Po zakończonym seansie wszyscy uczniowie pełni wrażeń wrócili szczęśliwie do szkoły.

A. Wilczyńska

• Emilia i Amanda laureatkami zDolnego Ślązaka

• Bardzo miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice zostały laureatkami wojewódzkiego etapu konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, który odbył się we Wrocławiu. Są to: Emilia Renkowska z klasy 8c oraz Amanda Opyd z klasy 7b.

Dziewczynkom bardzo gratulujemy osiągniętego sukcesu.

• Uczymy się programować

• Uczniowie klas młodszych wzbogacili się o ciekawą pomoc dydaktyczną – matę do kodowania. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem uczą się programować  używając  kolorowych kubków oraz krążków humanistyczno- matematycznych. Wykonując na macie różnorodne zadania rozwijają swą spostrzegawczość, wyobraźnię, logiczne myślenie i kreatywność.

• Zawody pływackie "O uśmiech dziecka"

• Radosna atmosfera, wspaniały doping i zacięta rywalizacja towarzyszyły kolejnym Zawodom Pływackim "O uśmiech dziecka". 29 lutego na basenie SP 4 na dystansie 25 metrów, zmierzyli się uczniowie klas trzecich świdnickich szkół.

W zawodach wystartował blisko 30 zawodników.

Wśród dziewczynek na pierwszym miejscu uplasowała się Maja Wojtowicz (20,28), drugie miejsce należało do zawodniczki z SP 8 Julii Rokickiej (21,93), a trzecie miejsce zdobyła Gabrysia Hołdys z czasem (22,31).

W kategorii chłopców pierwszy okazał się Krystian Jasiczek z SP 4 z wynikiem (18, 16), na drugim miejscu tylko z minimalnie gorszym czasem przypłynął Kacper vel Rakoczy z SP 4 (18,48). Trzecie miejsce zajął Kajtek Andruszkiewicz z czasem (22,05).

Każde miejsce na podium zostało nagrodzone pucharem, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!