• zDolny Ślązak

•      Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Michał Druzd, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak z historii. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Elektrośmieci

• Akcja Bądź EKO. Chroń Klimat z „FUNDACJĄ ODZYSKAJ ŚRODOWISKO”

ORAZ PROJEKTEM „ELEKTRYCZNE ŚMIECI”

W ramach uczestnictwa w programie Polska Stolica Recyklingu, dostaliśmy dla Naszej szkoły BEZPŁATNE pudełka do domowej zbiórki baterii.

📣 Doskonale wiemy, jak ważna jest edukacja ekologiczna 🌎 dlatego od dziś nasi uczniowie mogą zbierać zużyte baterie AA czy AAA 🔋🔋 do specjalnych czerwonych pudełeczek.

➡️Kartony na pudełka, które dzieci montowały same, dostarczone zostały dzięki fantastycznej inicjatywie @elektrycznesmieci oraz @fundacjaodzyskajsrodowisko

➡️ W Waszych domach zalegają niepotrzebne, zużyte duże sprzęty AGD/RTV? To nie problem! @elektrycznesmieci odbiorą je bezpłatnie. Odbiór można zamówić TU ➡️ www.elektrycznesmieci.pl/odbior lub poprzez infolinię 572102102.👍

#razemdlaplanety #dbamOśrodowisko #ekoszkola #polskastolicarecyklingu

• Konkurs Sudoku

•      W styczniu odbył się szkolny etap II Powiatowych Rozgrywek SUDOKU. Uczestnicy konkursu musieli uzyskać jak najlepszy wynik w najkrótszym czasie.

Laureatami rozgrywek zostali:

w kategorii klas 5-6 - Filip Paluch z klasy 6a,

w kategorii klas 7-8 - Wojciech Piotrowski z klasy 7a.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Lekcja biblioteczna

•      W klasach 2a i 3b odbyły się zajęcia biblioteczne, podczas których dzieci wysłuchały baśni H.Ch. Andersena "Bałwan ze śniegu", zrobiły papierowe bałwanki i dowiedziały się, dlaczego pada śnieg.

• Drzewa genealogiczne w kl. 2a

• ,,Rodzina jest jak gałęzie drzewa. Wszyscy rośniemy w innych kierunkach, lecz zawsze łączą nas korzenie." (Anna H. Niemczynow, ,,Jej portret")

Uczniowie klasy 2a podczas zajęć z edukacji społecznej zgłębiali historię swoich rodzin - wykonali piękne drzewa genealogiczne. Każda praca i prezentacja była oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Lekcja ta pozwoliła dzieciom poznać dzieje swojej rodziny oraz sposób zapisu ciągłości rodu w formie drzewa genealogicznego.

• Stop przemocy!

• “Powiedz NIE przemocy”

“Przemoc jest zamierzonym działaniem człowieka i ma na celu kontrolowanie i podporządkowanie ofiary wykorzystując przewagę siły, naruszając prawa, dobra osobiste. Powoduje cierpienie, łzy, a nawet śmierć.”

W dniach 23.01.23- 27.01.23 mieliśmy okazję wyrazić nasz sprzeciw - STOP PRZEMOCY, ale też zwrócić uwagę na ten olbrzymi problem.

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w warsztatach filmowych, które zaowocowały wystawą prac - czym jest przemoc, co czuje ofiara, sprawca przemocy, świadkowie (I piętro), happening- odrysowywanie dłoni, jako mój głos w sprawie ( wystawa- łącznik).

Miłym akcentem była też akcja - UŚMIECHNIĘTA BUŹKA, która niosła za sobą życzliwość i akceptację.

• WOŚP

•      Naszym uczniom mrozy nie straszne. Dzielnie kwestowali, zbierając do puszek dla WOŚP. Ponadto Samorząd Uczniowski przekazał na ten szczytny cel 901,12 zł, zebrane podczas sprzedaży ciast.

• Nakrętki dla Lenki

•      Nakrętki zbieramy – Lence pomagamy!

Od paru miesięcy w klasie 2a trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Lenki.

Zachęcamy również całą społeczność szkolną do wspierania tego przedsięwzięcia.

Pozyskane środki ze zbiórki zostaną przekazane na rzecz chorej Lenki, podopiecznej Fundacji Syringa. Nakrętki można zostawić obok portierni.

• Walentynki w Bibliotece

•      Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, gdy się ją dzieli - Albert Schweitzer... wobec tego biblioteka dzieli się z Wami książkami o przyjaźni, zauroczeniu, fascynacji w przededniu Walentynek.

• Eduelo w "Czwórce"

•      W naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie korzystają z portalu Eduelo, łącząc w ten sposób edukację z dobrą zabawą. Każdy z uczniów posiada własne konto i hasło, otwierające drzwi do świata nauki i przygody. Przygotowane tam gotowe testy oraz te tworzone przez nauczycieli i wysyłane uczniom dają im okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, a także powtórzenia wiadomości z lekcji. Ogromną frajdę Eduelo sprawia najmłodszym uczniom, którzy zdobyte podczas zadań żetony wymieniają na nagrody. Starsi uczniowie bardzo często rozwiązują testy przed kartkówkami czy sprawdzianami.

Zadania zostały pogrupowane według przedmiotów i zagadnień, co znacznie ułatwia poruszanie się po portalu i w szybki sposób pozwala odnaleźć interesujący ucznia czy też nauczyciela temat.

Zachęcamy do utrwalania w ten sposób wiedzy, powtarzania materiału z lekcji, a przy okazji do dobrej zabawy. Więcej na stronie: Eduelo - Ucz się wszędzie! Poszerzaj swoją wiedzę i rozwijaj talenty.